Reklama

Najlepšie video Billa Gatesa, aké ste kedy videli.

Patrik Kimijan

Zuckerberg vyzval Billa Gatesa, aby sa schladil. Kýblom ľadovej vody. Ten jeho výzvu prijal a vzniklo to naj Bill Gates video, aké ste kedy videli. O čo ide?

Pôvodný text bol aktualizovaný 15.08.2014 o 22:30.
Video od Billa Gatesa nájdete nižšie

Nový americký fenomén sa volá Ice Bucket Challenge, no nie je to žiadna zbytočná hipsterčina, ale reťazová zábavka, ktorá zatiaľ pomohla vyzbierať 2,3 milióna dolárov pre ľudí zomierajúcich na amyotrofickú laterálnu sklerózu, čo je jedna z tých najhorších nevyliečiteľných chorôb.

#IceBucketChallenge funguje takto – zoberiete veľký kýbel naplnený vodou s ľadom, zdvihnete ho nad hlavu a otočíte. Fotky, alebo ešte lepšie video z oblievačky zavesíte na web, a teraz prichádza tá najlepšia časť, vyzvete troch ďalších, aby urobili do 24 hodín to isté. Kto odmietne, ten by mal aspoň poslať nejaké peniaze pre ALS Association. Väčšina vyzvaných sa našťastie neondie a aj sa oblejú, aj nejaké doláre pošlú na dobrú vec.

V rámci IceBucketChallenge sa navzájom nevyzývajú iba ľudia, ale aj celé mestá.

Do Ice Bucket Challenge sa v U.S.A. zapojili ľudia ako Justin Timberlake, Martha Stewart alebo Ethel Kennedy, ktorá vyzvala Baracka Obamu. Tomu sa pod ľadovú vodu nechcelo, lebo veď prezidentovi sa to asi ani nepatrí, ale aspoň poslal nejaké lóve.

Frajersky to poňal Chris Christie, guvernér z New Jersey, keď nasmeroval ľadovú výzvu na jedného z najvplyvnejších mužov internetu. Zuckerberg srandu nepokazil, celý mokrý len poznamenal „That was really cold“, ale ešte predtým do Ice Bucket Challenge poslal svoju COO Sheryl Sandberg, šéfa Netflixu Reeda Hastingsa, no hlavne Billa Gatesa. Do 24 hodín teda uvidíme, či má najväčší filantrop našej doby aj zmysel pre srandu.

 

Gatesov nasledovník, dnešný šéf Microsoftu Satya Nadella, už tiež schytal kýbel vody a na svojom Twitteri ho symbolicky posunul Jeffovi Bezosovi z Amazonu a Larrymu Pageovi z Googlu.

Bill Gates to dal ako pán

[text doplnený 15.08.2014 o 22:30]
Je jedno, či ste sa naučili akceptovať Windows ako znesiteľnú súčasť svojho života, alebo ho považujete za to najväčšie zlo. Tiež nie je podstatné, či zakladateľa Microsoftu milujete, alebo nenávidíte. Toto video sa vám bude páčiť.

Musíme uznať, že Bill Gates sa zachoval ako coolový chlapík a Ice Bucket Challenge od Zuckerberga nielen že prijal, on svoje oblievačkové video posunul do takého levelu, na aký sa nikto z doterajších IT celebrít nechytá. Kým Zuck len tak obyčajne zdvihol kýbel a vylial si ho na hlavu, tak starý pán si dal tú námahu a natočil kreatívne video, ktoré má nápad, vtip aj príbeh. Klobúk dole.

Gates charitatívny challenge posunul na Ryana Seacresta (radio & TV hviezda), Chrisa Andersona (TED), ale predovšetkým sa vďaka Billovi môžeme tešiť na to, ako samooblievačku porieši najväčší vizionár dneška Elon Musk (spaceX, TESLA).

 

 

Vidieť najmocnejších chlapov technologického biznisu, ako si lejú na svoje hlavy kýble vody, je svojim spôsobom sranda, no ich účasť v Ice Bucket Challenge má predovšetkým obrovský virálny prínos. Vďaka nim sa zapájajú tisíce ďalších oblievačov a objem vyzbieraných peňazí pre chorých ľudí pribúda omnoho rýchlejšie. Nepochybne lepší spôsob zbierania na charitu, než stáť s kasičkou pred potravinami.

zdroj: USAtoday.com, GIZMODO.com

Mohlo by vás zaujímať:
7 vedeckých argumentov, prečo zmiznúť z Facebooku >>

Zdielať na Facebooku Poslať na Twitter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.