Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 14.11.2011

Najlepšie autorádio, ktoré prekoná všetky ostatné?

Najlepšie autorádio, ktoré prekoná všetky ostatné?
Drahomír Piok
Najlepšie autorádio, ktoré prekoná všetky ostatné?

Už svojim názvom sa Pioneer prihovára iba určitej skupine ľudí. Špičkové špecifikácie, veľký a prehľadný 6,1″ displej či samostatná aplikácia na diaľkové ovládanie ovládanie. Aj to je nové autorádio s originálnym názvom AppRadio od Pioneeru.

AppRadio Pioneer

Najlepšie vybavené?

Vzhľad sa skutočne podaril. Úhľadný dizajn s veľkou dotykovou obrazovkou a len tromi hardvérovými tlačidlami. V jednoduchosti je krása, a takto má určite vyzerať moderné rádio do auta. Ak by sa niekomu priečilo len ovládanie dotykom, v  príslušenstve nechýba ani výborný ovládač na volant. Kapacitná obrazovka s uhlopriečkou 6,1″ má výbornú a plynulú odozvu. Rozlíšenie displeja dosahuje pohodlných 800 x 480 bodov. AppRadio obsahuje externú GPS anténu, mikrofón na telefonovanie, pripravený výstup pre externý zosilňovač, a okrem iného aj možnosť dokúpenia kamery pre cúvanie. Používateľské prostredie je prehľadné a graficky na vysokej úrovni. Po spárovaní s telefónom sa jeho možnosti mnohonásobne rozšíria. Žiaľ, to je pre niektorých potencionálnych zákazníkov aj zlá správa.

AppRadio Pioneer

Všetci bez iOS si môžu zájsť chuť

Rádio primárne spolupracuje len s výrobkami Apple. Stačí si stiahnuť bezplatnú aplikáciu a po spárovaní cez Bluetooth je AppRadio výbornou vstupnou bránou do telefónu a jeho multimediálnych možností. Či rádio pracuje správne cez Bluetooth s ostatnými platformami výrobca neuvádza. Majitelia iPhonov získajú prehľadné ovládanie na veľkej obrazovke. Rádio má prístup ku kontaktom, kalendáru, Google mapám, avšak nemá problém ovládať niektoré populárne aplikácie z App Store. Napríklad GPS navigáciu (MotionX GPS Drive) alebo audio stream hudby(Rdio). High-endové rádio ďalej oplýva jedine FM/AM prijímačom s RDS. Ak si zabudnete iPod či iPhone doma, v aute si nič iné ako rádio nevychutnáte. Nenachádza sa tu CD mechanika, čítačka pamäťových kariet, USB vstup a ani praobyčajný AUX. Nuž, nie je všetko zlato čo s blyští. V USA sa AppRadio od Pioneeru predáva približne za sumu 500 USD. Na Slovensku môžeme očakávať veľmi obdobnú cenovku, len stačí zameniť USD za EUR.

AppRadio Pioneer

Foto: Pionner