Reklama

Najlepšia žiarovka na svete sa dá ovládať smartfónom

Drahomír Piok

Už ja na pohľad obyčajné elektrické výrobky podstupujú malú revolúciu a zvládnu doteraz nepoznané. Bežná žiarovka s woflrámovým vláknom dokázala príjemne svietiť ale aj „vyhrievať“ okolie. Postupne ju už na trhu nenájdete a nahrádzajú tzv. šetrné alebo LED žiarovky. Ak sa pozrieme do extrému, najnovšie môžu byť osadené bezdrôtovými technológiami alebo reproduktormi.

Bluetooth bulb

Scott Luminor, teda špeciálna žiarovka, ktorá je osadená aj reproduktorom je už na trhu známa a dokonca sme ju mali možnosť v Techboxe otestovať. Zero-Zanz zas odohná nepríjemný hmyz. Posledný výstrelok je ale iný. Ekologická žiarovka Bluetooth Bulb je už podľa názvu osadená bezdrôtovou technológiou Bluetooth, štandardu 4.0. Žiarovku teda môžete cez smartfón spárovať a ovládať. Nemusíte tak stále chodiť k vypínaču, napríklad pre zmenu intenzity svetla. Cez mobilný telefón dokážete so samozrejmosťou regulovať všetky potrebné funkcie ako, jas svetla alebo úplné aj vypnutie.

Bluetooth bulb

K jednej žiarovke môže byť v domácnosti spárovaných neobmedzení počet zariadení. Aplikácia zas dokáže ovládať viacero Bluetooth žiaroviek naraz. Pod správou môžete mať všetky miestnosti v byte či dome. No to nie je všetko. Špeciálna ponúkaná žiarovka je osadená RGB diódami a aplikácia v telefóne či tablete môže meniť jej farebné spektrum. Bluetooth má podľa spoločnosti dosah 50 metrov, zrejme ale len na otvorenom priestranstve. Aplikácia bude prístupná a je kompatibilná s iOS zariadeniami, MacBookmi a Androidmi. Ovládanie získa v najbližšej dobe aj Windows 8. K dispozícií bude šesť rôznych LED modelov spolu s RGB žiarovkou.

Snímky: bluetoothblub.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.