Reklama

Najlepšia plazma Panasonic ZT60 dorazila na Slovensko!

Roman Calík

Vlajková loď plazmových televízorov Panasonic dorazila na Slovensko. Mali sme možnosť vyskúšať si, čo 60-palcová novinka série ZT60 dokáže. Ak máte 4 490 €, môže byť vaša!

Panasonic ZT60

Panasonic je považovaný za lídra v oblasti plazmových televízorov. Ak ste si mysleli, že už nie je čo vylepšiť, nová 60-palcová novinka s označením ZT60 vás presvedčí, že aj plazmy môžu byť cool. Vlajková loď výrobcu je tou najlepšou plazmou, akú doteraz vyrobil. O dokonalú čiernu, ktorá je doménou týchto televízorov sa stará panel Studio Master doplnený o technológiu Ultimate Black Filter. Novinkou je i jednoliaty sklenený blok t.j. predné krycie sklo ZT60-ky prilieha priamo na panel Studio Master, teda nie je tu žiadna vzduchová medzera medzi panelom a sklom. Nielenže televízor vyzerá dobre, ale eliminuje sa aj zdvojenie či zmatnenie obrazu vinou nechceného optického lomu. Rýchle scény zase dobre vykreslí 3000Hz FFD riadenie panelu. Obraz je skutočne dokonalý.

Panasonic ZT60

Dobré je, že novinka ponúkne aj tzv. Twin HD tuner, ktorý vám umožní sledovať a nahrávať dva rôzne programy súčasne. Dokonca je možné sledovať program aj na tablete alebo smartfóne. Panasonic má totiž veľmi dobre zvládnutú aplikáciu pre tablety a smartfóny, vďaka ktorej si užijete aj príjemnejšie podrobné ovládanie televízora. Najmä pri Smart funkciách sa hodí QWERTY klávesnica v aplikácii, vďaka ktorej zadáte znaky napríklad v YouTube aplikácii rýchlejšie. Praktická je možnosť jednoduchého prehrávania multimediálneho obsahu na televízore zo smartfónu a tabletu jednoduchým uchytením fotografie či videa a „pretiahnutím“ smerom k televízoru – funkcia Swipe & Share.

Panasonic ZT60

Ak ste ešte nezachytili, že veľkou novinkou Panasonicu pre rok 2013 je funkcia My Home Screen, vedzte, že vďaka nej si môžete prispôsobiť úvodnú obrazovku televízora, ktorý vás dokáže aj automaticky rozoznať vďaka zabudovanej kamere. Sedeli sme od televízora približne 4 metre a identifikácia bola bezproblémová. Na My Home Screen si môžete dať vaše obľúbené aplikácie, widgety či TV stanice. Praktické a jednoduché. Funguje i hlasové ovládanie, ale to po vlastných skúsenostiach nepovažujeme za praktickú funkciu.

Panasonic ZT60

Naopak pre niekoho môže byť výbornou zábavou možnosť použitia dotykového pera. Vďaka nemu môžete totiž kedykoľvek obaz „zmraziť“ a začať do neho kresliť. Finálny obrázok si ľahko uložíte alebo pošlete e-mailom. Pero funguje na princípe kamery, ktorá sníma jeho pohyb po obrazovke a prekvapujúco je presné. Najmä vaše deti budú túto možnosť milovať, nehovoriac o tom, že vo firmách to môže byť výborný nástroj na prezentácie.

Špičkovú plazmu Panasonic ZT60 kúpite len v 60-palcovej uhlopriečke za 4 490 €. Ak na to máte, kúpu určite zvážte, televízor sa výrobcovi naozaj vydaril.

Panasonic ZT60

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.