Reklama

Najlepší z najvýkonnejších domácich receiverov?

Drahomír Piok

Spoločnosť Pioneer uviedla do predaja nový receiver prémiového radu Elite. S modelovým označením SC-57 sa prezentuje ako vlajková loď a má aj prečo. Tento najnovší výrobok sa radí do kategórie D, kde využíva až 90% svojho výkonu a len 10% je odpadové teplo. Výborne si rozumie si s 9.1 kanálovým systémom, Air Play, Bluetooth, DLNA, Ethernet…

Pioneer

To najlepšie od Pioneeru

Väčšina klasických receiverov či analógových zosilňovačov stráca výkon ak k nim začnete pripájať viac než štandardné viackanálové systémy. Vďaka tomu, že Elite SC-57 využíva zosilňovač triedy D3 stále má pre každý jeden  až z deviatich kanálov pripravených 140 W. To ale neznamená, že nemôžete použiť viac kanálový systém, výkon sa následne bude už ale zmenšovať. Pioneer dodáva, že tento receiver ako jediný zo všetkých z triedy D získal atestáciu THX Ultra 2 Plus čo znamené, že dokáže pohodlne ozvučiť miestnosť priestorovým zvukom s rozlohou takmer 100 m2. Základným predpokladom pre takýto výkon je aj minimálna hlasitosť 85 dB na každý kanál. Pre správne vychutnanie hudby alebo filmov podporuje SC-57 HD audio formáty ako Dolby True HD, DTS HD Master Audio alebo aj DTS Neo:X, ktorý navyše poskytuje aj 3D priestorový zážitok zvuku.

Pioneer Elite SC-57

Zvládne aj 4K

Receiver si samozrejme dobre rozumie aj s videom, a preto obsahuje technológie Marvell Qdeo a Advanced Video Adjust od Pioneeru, ktoré napríklad upravujú a optimalizujú výstupný video signál podľa typu obrazovky (LCD, Plazma, projektor). Receiver pracuje v súčasnosti maximálne s FullHD videom, no v budúcnosti sa jednoduchým vylepšením firmvéru dostane na 4K. Inštalovaný čip by s tým nemal mať najmenší problém. O nekvalitný komprimovaný video súbor sa postará vylepšenie Stream Smoother, ktoré zníži šum a zjemní obraz. Prevod starého analógového video signálu do digitálneho cez HDMI na FullHD rozlíšenie s 24 snímkami za sekundu nie je žiaden problém. Elite SC-57 obsahuje dohromady obrovské množstvo kompozitných, pozlátených vstupov a výstupov, ale aj bezdrôtových technológií prenosu zvuku alebo obrazu. K receiveru sa pripojíte cez USB, Ethernet, HDMI, Wi-Fi, DLNA, Air Play, Bluetooth a ďalšie rôzne štandardné analógové, digitálne alebo optické konektory. Odhadovaná spotreba tohto hliníkového monštra je 370 W. Je to jeden z najlepších ale aj najdrahších receiverov na trhu. Pioneer si zaň účtuje 2 100 USD čo je v prepočte približne 1 500 €.

Pioneer Elite SC-57

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.