Reklama

Najlepší mobilný reproduktor?

Drahomír Piok

Značkové produkty Bose patria k tým najlepším na audio trhu. Ďalší z radu prenosných reproduktorov by mal dôstojne hájiť to, čo Bose za tie roky získala. Aj keď sa tento výrobok hlási najmä ku kompatibilite s iOS, na šťastie všetkých potencionálnych kupcov disponuje Bose SoundLink technológiou Bluetooth a nie AirPlay.

Bose SoundLink

Vydarený dizajn

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že vzhľad nového Bose SoundLinku je inšpirovaný starým tranzistorom. Výsledný produkt ale nevyzerá vôbec zle. Reproduktor môže byť chránený umelou, lacnejšia verzia, alebo pravou kožou, drahšia verzia. Vyberať je možné s piatich rôznych, prevažne svetlých farieb. Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú na vrchu prístroja. Šesť tlačidiel ovláda hlasitosť, zdroj zvuku a napájanie. Skrátka nič zložité na obsluhu. SoundLink má integrovaný Bluetooth v nešpecifikovanej verzii no s podporou A2DP. Dosah signálu maximálne dosiahne 10 metrov, a to len na otvorenom priestranstve. Okrem možnosti bezdrôtového prenosu hudby, môžete využiť pripojenie AUX. Kábel je dokonca priložený v balení.

Bose SoundLink

Patentovaná konštrukcia

Tak ako to bolo pri nedávnom produkte, a ako už býva zvykom, Bose sa „neotravuje“ s presnými špecifikáciami o výkone, impedancii či frekvenčnom rozsahu. Týmto číslam v skutočnosti rozumie len hŕstka ľudí a o reálnej výpovednej hodnote kvality zvuku aj tak nepovedia. Pod ochrannou mriežkou, ktorá by mala byť z kovu, sa nachádza až štvorica reproduktorov a malý basový subwoofer so špeciálnou patentovanou konštrukciou. Batéria pri plnom zaťažení alebo maximálnej hlasitosti vydrží 3 hodiny, no počas bežného používania môže táto hodnota narásť až na 8 hodín. Rozmery Bose SoundLink sú 13,0 x 24,4 x 4,8 cm a jeho hmotnosť má presne 1,3 kg. Reproduktor s koženým puzdrom má cenovku v prepočte približne 260 € a s umelou napodobeninou približne 220 €.

 Bose SoundLink

Foto: Bose

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.