Reklama

Najlacnejšie slúchadlá s aktívnym potláčaním ruchu

Drahomír Piok

Ak chcú byť slúchadlá v súčasnosti špičkové, musia spĺňať určite parametre a jedným z nich je aj značka. Spoločnosť Audio-technica nie je práve známa v našich končinách, ale práve teraz sa to môže zmeniť. Prináša k nám dve veľmi slušné slúchadlá, ktoré pomerom výkonu a ceny ľahko konkurenta nenájdu.

Audio-technika ATH-ANC27 ATH-ANC25

 

Práve myšlienka týchto slúchadiel je, že nemusíte vylúpiť banku, aby ste si mohli dopriať skvelý a nadštandardný zvukový zážitok. No posúdite sami, či je toto tvrdenie oprávnené. Obe slúchadlá sú polstrované jemnou kožou a sú na dlhodobé používanie veľmi komfortné. Pre cestovateľov bude určite užitočná možnosť, odnímateľného 1,2 m dlhého, kábla a ich hmotnosť, ktorá je tesne pod 200 gramov. Slúchadlá majú solídnu, pevnú konštrukciu, a ich výstupná kvalita zvuku počas zapnutého filtrovania vonkajšieho šumu, a ruchu je veľmi dobrá. Typ ATH-ANC27 redukuje pomocou technológie QuietPoint vonkajší hluk o 85% a lacnejší model ATH-ANC25 o 80%. Pre túto technológiu používajú miniatúrny vstavaný mikrofón, ktorý detekuje vonkajší hluk a šum, a slúchadlá automaticky vykonávajú potrebné operácie na jeho odstránenie.

Audio-technika ATH-ANC25

Audio-technika  ATH-ANC25

Jediná prekážka k tejto technológií môže byť potrebná AAA batéria pre dodávanú energiu. Jedna vydrží približne 40 hodín používania. Týmto obom slúchadlám je práve vytýkané to, že ak nepoužívate funkciu potláčania vonkajšie ruchu, hrajú mierne skreslene. Zvuk býva tlmený a výšky nemajú správny zvuk. Je to škoda, že túto časť asi výrobca odflákol a spoliehal sa na iba na použitú AAA batériu a redukciu hluku. Na druhú stranu dostanete k slúchadlám pomerne kvalitné príslušenstvo, tvrdé cestovné puzdro, adaptér do lietadla, AAA batériu a 6,3 mm audio adaptér pri verzii ANC27. Frekvenčný rozsah je štandardný od 20 Hz do 20 kHz a ich maximálna impedancia je 33 ohmov. U drahšej verzii ANC27 hlasitosť dosahuje do 106 dB a spolu s aktívnym režimom potláčania ruchu sa zvýši o 18 dB. Zaujímavosťou je alebo možno chybou vo špecifikáciách koncový konektor, ktorý nie je 3,5 mm ako sme zvyknutí, ale iba 2,5 mm čo môže byť veľkou prekážkou. Na druhú stranu verzia ANC25 má už štandardný 3,5 mm konektor. Slúchadlá sú už bežne dostupné k zakúpeniu. Ich ceny majú byť najlacnejšie z pomedzi slúchadiel s aktívnym potláčaním šumu. Model ATH-ANC27 stojí v prepočte 75 € a lacnejšie ATH-ANC25 za 60 €.

 

Audio-technika ATH-ANC27

Audio-technika ATH-ANC27

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.