Reklama

Najlacnejší pevný internet na svete má Sudán. Ako je na tom Slovensko?

Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz
Michal Sobek
Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz
Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz

Odborníci na širokopásmový trh medzi 2. januárom 2023 a 1. marcom 2023 analyzovali ceny balíkov širokopásmového pripojenia v 219 krajinách. Aké sú ceny vo svete a kde sa umiestnilo Slovensko?

Širokopásmové pripojenie je vysokorýchlostné pripojenie k internetu. Názov technológie je výsledkom širokého spektra frekvencií, ktoré sú k dispozícii na prenos informácií. Informácie môžu byť multiplexované a odosielané na mnohých kanáloch, čo umožňuje prenos viacerých informácií v danom čase.

Spojené kráľovstvo sa v celosvetovej tabuľke umiestnilo na 76. mieste (34,20 dolárov), čo je približne štvornásobok nákladov na širokopásmové pripojenie na vojnou zmietanej Ukrajine (7,87 dolárov. Západná Európa ako región bola drahšia vo všeobecnosti, pričom žiadna krajina v regióne sa nedostala do top 50 najlacnejších miest na svete, kde by bolo možné získať širokopásmové pripojenie.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Malte Helmhold/Unsplash

Sudán v súčasnosti ponúka najlacnejšie pevné širokopásmové pripojenie na svete s priemernými mesačnými nákladmi iba 2,30 dolárov. Naopak, Burundi je najdrahšou krajinou na svete na získanie širokopásmového balíka s priemernou cenou 383,79 dolárov mesačne.

Spojené štáty americké sú jednou z najdrahších vyspelých západných krajín na celkovom 146. mieste a priemerná cena balíka je 59,99 dolárov mesačne.

Pozrite si

Akú kameru si kúpiť do auta? Správnym výberom môžete ušetriť nemalé peniaze

A kde sa umiestnilo Slovensko? Tomu v súčasnosti patrí 27. miesto s cenou balíka 16,42 dolárov mesačne. To je z celkového počtu až 219 krajín veľmi slušné miesto. Pred Slovenskom sa umiestnil Bangladéš, Uzbekistan, Litva, Srbsko, Pakistan a Tunisko.

V TOP 10 sa nachádzajú Sudán, Kazachstan, Moldavsko, Bielorusko, Rumunsko, Ukrajina, Irán, Nepál, Egypt a India. Nášmu susedovi, Českej republike, patrí 51. miesto s cenou balíka 24,04 dolárov mesačne.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.