Reklama

Najlacnejšia 8K TV na Slovensku je aktuálne za menej ako 2 000 €. Má rovno 75"!

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Chcete sa vybaviť do budúcna čímsi unikátnym? Máme pre vás skvelý tip – 8K Ultra HD televízor s obrovskou uhlopriečkou 75″, čo je 1,9 metra za menej ako 2 000 €! To je menej ako polovica pôvodnej ceny.

Tomu sa povie deal roka. Kým pred pár rokmi stál tento model takmer 4 200 €, dnes ho môžete mať za necelých 2 000 € aj s dopravou zadarmo až k dverám.

Zdroj | LG
Obsah pokračuje pod reklamou

To ale vôbec nevadí, ak máte radi filmy na plátne. Toto je totiž obor, ktorý také plátno dokáže nahradiť. Ide o televízor LG 75QNED96, teda druhý najvyšší model zo série QNED televízorov výrobcu. Top model bol QNED99.

Displej je typu IPS, má 74,5″, teda presne 189,3 cm. Okrem toho ale ponúka aj 10-bitovú farebnú hĺbku bez dopočítavania a to najdôležitejšie, až 8K Ultra HD rozlíšenie, teda 7 680 x 4 320 px! Pri tak veľkom displeji je to 118 ppi. Pre zaujímavosť, 75″ 4K UHD TV má 59 ppi, teda polovicu. Zaujímavá je aj hrúbka TV, len 2,9 cm.

Unikátnosťou displeja je však aj jeho podsvietenie, na to využíva Mini LED. Nie je to síce technológia microLED, ale aj 30 000 miniatúrnych LED diód je určite lepšie ako niekoľko desiatok LED-iek pri bežnom Direct LED podsvietení. Tie LG združilo do 2 500 zón, ktoré lepšie sprostredkúvajú nielen čiernu, ale aj všetky ostatné farby.

O obraz sa stará procesor α9 8K štvrtej generácie s podporou umelej inteligencie a dopočítavania obrazu do 8K UHD rozlíšenia. Samozrejmosťou je aj AI ThinQ od LG. Samozrejmosťou displeja je podpora všetkých známych HDR štandardov, vrátane Dolby Vision (aj IQ), ale aj Dolby Atmos.

Na ten ale potrebuje zdroj, teda film či seriál a tiež adekvátnu audio sústavu či soundbar. Hoci samotný televízor ponúka 40 W (2x 10 W + 2x 10 W subwoofer) výkon audio sústavy, virtuálny priestorový zvuk vyčaruje len ťažko.

Operačným systémom je najnovší webOS 6.0 s integrovanými Google Assistantom (nefunguje na Slovensku) či Amazon Alexa. Samozrejmosťou je podpora Apple AirPlay či mnohých ďalších vychytávok či aplikácií, vrátane Netflixu, Amazon Prime Video, HBO Max, Disney+ atď.

Hráčov zas potešia vraj bohaté nastavenia obrazu, ale aj podpora VRR, ALLM a eARC. Samotný displej má iba 50 Hz frekvenciu. Filmových fanúšikov zas nesklame prítomnosť Filmmaker Mode. Všetky 4 HDMI porty sú štandardu 2.1, Wi-Fi ponúka verziu 6 a Bluetooth verziu 5.0. Samozrejmosťou je množstvo ďalších štandardných portov ako Ethernet, CI+, USB atď. Chýba len USB-C, čo je na model s 8K UHD displejom z roku 2021 celkom škoda.

Zdroj | LG

LG 75QNED96 je aktuálne možné kúpiť s cenou necelých 2 000 €, čo je o 52,4 % menej ako v čase jej uvedenia na trhu, koncom roka 2021. Vtedy stála necelých 4 200 €.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.