Reklama

8K Ultra HD televízor teraz kúpite už za necelých 1 200 €!

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Keď sa pred pár rokmi objavili na trhu prvé 8K Ultra HD televízory, boli to obrovské monštrá s uhlopriečkami na celú stenu v obývačke a cenou ako malé, slušne vybavené auto. Dnes je tomu celkom inak a najdostupnejší 8K Ultra HD televízor kúpite s cenou necelých 1 200 €. Je síce „len“ 55-palcový, no pre väčšinu to celkom stačí. Ak ale máte väčšie nároky, našli sme za výbornú cenu aj 65″ či 75″ verzie toho istého modelu.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Zdroj | LG

55-palcový televízor dnes už patrí k tým menším, no ak doma stále máte 40, 43 či 49-palcový televízor, 55″ je stále väčší a užijete si na ňom krajší obraz. A to poriadne. Ak máte starší televízor, je celkom možné, že na ňom máte ešte stále Full HD rozlíšenie. To, čo môžete mať ze cenu vášho starého televízora má až 16x vyššie rozlíšenie, teda 8K UHD. To je 7 680 x 4 320 px.

Hoci je LG 55NANO96 najdostupnejší 8K televízor, neznamená to, že je slabo vybavený. Displej je typu IPS a má 10-bitové farby. Samozrejmosťou je priame LED podsvietenie s technológiami ako Full Array Dimming a AI Picture Pro.

Nechýba podpora HDR10 Pro, ale ani Dolby Vision a Dolby Vision IQ či Filmmaker Mode. Hráčov zas poteší prítomnosť HDMI 2.1 s eARC či ALLM a VRR. Jediným sklamaním je fakt, že displej tohto 8K televízora má len 50 Hz frekvenciu. 100 Hz by potešilo určite viac.

Zdroj | LG

O chod sa stará 4-jadrový procesor α9 8K štvrtej generácie. AI je samozrejmosťou, stará sa o vylepšovanie obrazu, ale aj zvuku. Čo sa zvuku týka, odporúčam aspoň soundbar, keď nie rovno aj domáce kino. 20 W stereo reproduktorov televízora je totiž málo. To, že televízor podporuje Dolby Atmos neznamená, že dokáže tento priestorový zvuk aj produkovať. Plusom ale je, že televízor má aj Bluetooth a dokáže sa pripájať sám na reproduktory.

Zdroj | LG

Operačným systémom je webOS a v balení nechýba ani špičkové diaľkové ovládanie Magic Remote.

LG 55NANO96 dnes kúpite na Slovesnku s cenou od 1 199 € čo je aktuálne najnižšia cena za 8K UHD televízor na našom trhu. Je to síce len o 15 % nižšia cena oproti pôvodnej z minulého roka, no aj vďaka tejto zľave je najnižšia na trhu.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Ak by ste chceli čosi väčšie, v slovenských e-shopoch nájdete aj 65″ verziu modelu LG NANO96 so zľavou zhruba 27%:

 

Ak ale chcete niečo obrovské, na trhu je aj 75-palcová verzia LG NANO96 so zľavou necelých 17% zo svojej pôvodnej ceny:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.