Reklama

Najkrajší výhľad z izby môžete mať aj vy!

Števo Porubský

Winscape je projekt skupiny RationalCraft.com, ktorá má na konte už niekoľko zaujímavých „vylepšení“. V tomto poslednom sa rozhodli upraviť miestnosť bez okien nainštalovaním dvoch plazmových TV a zobrazením zaujímavých videí, ktoré zmenia váš pohľad na obyčajnú izbu bez okien.

 Winscape

Projekt vznikol v hlavách niekoľkých nadšencov zo skupiny RationalCraft, ktorí z dvoch plazmových televízií, Wiimote ovládača, počítača s Mac OS X a Apple iPhone vytvorili úžasný výhľad z izby bez okien. Z týchto okien môžete vidieť prakticky čokoľvek. Či už je to Golden Gate v San Franciscu, podmorské akvárium, západ slnka či aj obyčajný výhľad na jarnú krajinu počas zimného obdobia vie navodiť náladu o akej sa vám asi ani nesnívalo. Obraz môže byť buď statický alebo pohyblivý (video). Ten môžete vidieť aj na ukážke pod článkom.

 Winscape

Na stenu umiestnili dve plazmové obrazovky po výške, pridali časť Wiimote, ktorá sníma pohyb pred obrazovkami, vytvorili program Winscape, ktorý ovláda prehrávanie videa a projekt bol na svete. Podľa videa, na ktorom je v zrýchlenom režime ukázaná stavba celého projektu, nebolo to vôbec ľahké. Po dlhom čase a námahe sa však Winscape podaril. Ak by ste chceli ešte natáčať obraz podľa vášho pohybu v miestnosti, musíte mať na sebe trackovacie zariadenie. Podľa neho vie Wiimote určiť polohu a tým virtuálne meniť uhol pohľadu na obrazovkách. A to najlepšie na záver. Meniť pohľady za týmito „oknami“ môžete meniť aj pomocou vášho Apple iPhone telefónu.

Winscape

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.