Reklama

Najhľadanejšou značkou auta v roku 2013 v USA bola Tesla Motors

Juraj Procházka

Tesla Motors v USA rýchlo zahusťuje sieť rýchlonabíjacích staníc Supercharger, na ktorých môžu majitelia vozidiel Tesla Model S nabíjať zadarmo. Takmer dokončené je spojenie východného a západného pobrežia a do roku 2015 má byť pokryté 98 % populácie USA a časť Kanady.

tesla-model_x

Tesla Model X poteší aj oko

Tesla začala s budovaním staníc Supercharger aj v Európe – aktuálne v Nemecku, vo Švajčiarsku a v Holandsku. Tempo budovania staníc je ambiciózne, keď do konca roku 2014 chce Tesla pokryť celú populáciu v Holandsku, Luxembursku, Belgicku, Švajčiarsku, Rakúsku, Dánsku a Nemecku a zhruba 90 % obyvateľov Anglicka, Walesu a Švédska.

Tip: Sieť „supernabíjacích staníc“ Tesla Motors a jazdenie navždy zadarmo!

Podľa analýz spoločnosti Google bola Tesla Motors v roku 2013 najhľadanejšou automobilovou značkou v USA. Tesla sa zároveň stala najväčším skokanom roka, keď zaznamenala najväčšie zvýšenie objemu vyhľadávania od roku 2012. Najväčší záujem o značku Tesla prejavovali obyvatelia Kalifornie, kde Tesla vybudovala prvú časť svojej siete nabíjacích staníc Supercharger.

tesla-model_x-2

Tesla aktuálne súťaží o cenu Auto roka 2014 s BMW i3 a budúci rok chce svoju produkciu zvýšiť o 35 000 vozidiel. Mimochodom, tento rok by mala Tesla Motors vyrobiť asi 20 000 vozidiel, prevažne Model S. V porovnaní s konvenčnými automobilkami to nie sú veľké čísla, ale gradient rastu výroby je v Tesle obrovský. Ak sa plány podarí naplniť, budúci rok zaznamená rast produkcie viac ako 100 percent.

Tip: Tesla razantne zvýši výrobu legendárnych elektromobilov

Dopyt po nie práve najlacnejších vozidlách je pritom väčší než kapacita výroby a naďalej bude stúpať. Okrem európskych krajín totiž Tesla expanduje aj na čínsky trh, kde sa bude kvôli registračným sporom predávať pod značkou „Tuosule“.  Čínski záujemcovia si môžu Tesla Model S a pripravované elektrické SUV Tesla Model X zatiaľ zarezervovať za poplatok 40 000 USD na webe Tuosule.cn, ale čoskoro má výrobca v Číne otvoriť svoj prvý autosalón.

Zdroj: Tesla Motors, Hybrid.cz, Foto: Tesla Motors

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.