Reklama

„Najfarebnejší“ android na svete

Dominik Fúsek

Japonský trh bol v moderných technológiách vždy o niekoľko krokov vpred. Nájdeme tam množstvo mobilov, akým niet podobných nikde inde na svete. Jedným z nich je aj štýlovka INFOBAR C01.

KDDI INFOBAR C01

Novinka z dielne japonského operátora KDDI je spolu s krajanom značky Sharp jedným z posledných smartfónov, ktoré ešte používajú klasickú alfanumerickú klávesnicu. V low-end prístrojoch je to stále bežný jav, v tých vybavených väčším displejom sa však stáva prakticky zbytočnosťou. Jej použitie nie je v prípade KDDI iba bezduchým výstrelom do prázdna. V prvom rade je to dizajnový prvok. Výrobca novinku ponúka vo viacerých originálnych farebných kombináciách, vďaka ktorým sa majiteľ rozhodne odlíši. Fyzické tlačidlá sú tiež výhodou pre konzervatívnych zákazníkov. Displej totiž nie je vôbec obrovský – má uhlopriečku 3,2“, navyše je extra širokouhlý, čo jeho reálnu veľkosť oproti konkurencii ešte zmenšuje. Vykresľuje však mimoriadne jemné rozlíšenie 854 x 480 bodov. Niečo ako u nás predávaná Xperia ray.

KDDI INFOBAR C01

Na dostupný prístroj je výborne na tom aj ostatná výbava. CMOS fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx, nechýba elektronická peňaženka, infraport, Bluetooth 3.0, Wi-Fi, CDMA/GSM modul a digitálny TV tuner, ktorý je v Ázii samozrejmosťou, žiaľ v Európe vonkoncom nie. Parametre procesora a veľkosti pamätí nie sú známe, pobeží na nich výrazne upravený Android 2.3. Celá táto štýlovka váži iba 106 g. Primárne je určená pre spomínané Japonsko, až k sa nám zrejme nedostane.

KDDI INFOBAR C01

Zdroj a foto: HiTech Review, KDDI, techcrunch.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.