Reklama

Nadupaný herný smartfón Lenovo Legion Phone Duel to má namierené aj do Európy

Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo rozširuje svoju sériu herných zariadení a periférií už aj o herný smartfón Lenovo Legion Phone Duel. Hráčom ponúkne výkonný hardvér s podporou 5G sietí, 144 Hz obrazovku, ale aj duálnu batériu s ultra-rýchlym nabíjaním a pokročilú haptickú odozvu.

Po niekoľkých mesiacoch plných čiastkových a uniknutých informácií sme sa konečne dočkali oficiálneho predstavenia smartfónu Lenovo Legion Phone Duel – prvého herného smartfónu z hernej série Legion, ktorá uzrela svetlo sveta po prvý krát v roku 2017. Minimálne podľa špecifikácií sa zdá, že nový smartfón názvu tejto hernej série rozhodne hanbu nerobí.

Smartfón bude poháňať čipset Snapdragon 865+, v súčasnosti najvýkonnejší čipset od spoločnosti Qualcomm, ktorému pomôže obslúžiť systém, aplikácie a najmä hry 12 až 16 GB operačnej pamäte LPDDR5 RAM. Používatelia sa môžu tešiť na rýchle načítavanie obsahu vďaka pamäti typu UFS 3.1, kde Lenovo stavilo už v základe na kapacitu 512 GB.

Zdroj | Lenovo

Predná strana smartfónu patrí 6,65-palcovému Full HD (1 080 x 2 340 px) AMOLED displeju, ktorému samozrejme nesmie chýbať vysoká obnovovacia frekvencia na úrovni 144 Hz. Ešte rýchlejšia bude jeho dotyková vrstva, ktorá sa má obnovovať až na frekvencii 240 Hz. Smartfón tak bude môcť spracovávať dotyk a zobrazovať obsah na obrazovke výrazne plynulejšie, ako je to v prípade bežných smartfónov.

Pozrite si

Video s rozostreným pozadím? Aplikácia Focos Live toho zvláda oveľa viac

Za pozornosť stojí aj použitie dvoch batérií s kapacitou po 2 500 mAh, vďaka čomu môže Lenovo Legion Phone Duel ponúknuť celkovú kapacitu až 5 000 mAh. Čipset je umiestnený presne uprostred smartfónu medzi batériami, vďaka čomu nebude ani po zahriatí smartfón nepríjemný na dotyk, pretože samotný čipset ani nebude pre hráčov na dosah. O chladenie sa postarajú dvojité medené odvody plnené kvapalinou.

Zdroj | Lenovo

Duálna batéria sa bude nabíjať prekvapivo rýchlo vďaka novému Turbo Power nabíjaniu s výkonom 90 W. Z nuly na 50 % sa tak batéria dostane v priebehu 10 minút a plné nabitie nemá trvať dlhšie ako 30 minút.

Lenovo sa pri novom hernom smartfóne pýši aj ozvučením, ktoré majú na starosť dve predné 1,4-cc stereo reproduktory. Zážitok z hrania má umocniť dvojica vibračných motorčekov, ktoré budú okrem spätnej väzby z hier zároveň simulovať stláčanie tlačidiel a pohyby virtuálnym joy-stickom.

Zdroj | Lenovo

Na zadnej strane nájdeme okrem programovateľného RGB podsvietenia aj 64 Mpx fotoaparát s technológiou Quad Pixel pre spájanie štyroch pixelov do jedného a získanie kvalitnejších záberov. Hlavný fotoaparát dopĺňa 16 Mpx snímač pre vylepšenie fotografií v zlých svetelných podmienkach.

Zdroj | Lenovo

Tvorcov videí a streamerov poteší výsuvný selfie fotoaparát s rozlíšením 20 Mpx, ktorý dokáže nahrávať video v rozlíšení 4K UHD pri 30 snímkach za sekundu. Lenovo Legion Phone Duel navyše dokáže tento obraz odosielať priamo do služieb YouTube a Twitch.

Zdroj | Lenovo

Plynulé hranie a zároveň aj odosielanie videa do týchto služieb má zabezpečiť 5G modem aj s podporou Wi-Fi 6 sietí. Pri vydaní však bude Legion Phone Duel zatiaľ podporovať 5G iba v pásme sub-6.

Zdroj | Lenovo

Herné smartfóny sa dostávajú na európsky trh len zriedka a práve Lenovo Legion Phone Duel je jednou z takýchto výnimiek. V Číne bude dostupný už tento mesiac (júl 2020), dostupnosť na našom trhu teda tipujeme na august až september. Cenu nového modelu však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.