Reklama

Nabíjacia sieť OMV eMotion má už mobilnú appku, nabíjanie je s ňou lacnejšie

Zdroj | OMV
Števo Porubský
Zdroj | OMV
Zdroj | OMV

Rakúsky gigant OMV postupne rozširuje aj svoju nabíjaciu sieť pre elektromobily nielen na svojich čerpacích staniciach, ale aj so svojimi partnermi.

Hoci je sieť postavená na tom, aby človek nemusel mať žiadnu appku a žiadnu registráciu, predsalen sa na appku čakalo aj kvôli možnosti lacnejšieho nabíjania. Dočkali sme sa.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nečakajte ale zľavy vo výške desiatok percent. Nabíjanie je s appkou OMV eMotion (Android, iOS) lacnejšie, ale len o 4 centy za 1 kWh. V prípade, že si budete platiť mesačný poplatok 3,99 € za Premium Plus Package, môžete nabíjať za 0,59 €/1 kWh. Ak nie a ostanete bez mesačných paušálov, namiesto 0,69/1 kWh vás nabíjanie vyjde na 0,65 €/1 kWh.

Pozrite si

Vyskúšali sme OMV eMotion, novú slovenskú sieť s 300 kW nabíjačkami

Treba však tiež dodať, že podľa aplikácie túto sumu platíte za akékoľvek nabíjanie u akéhokoľvek partnera, takže pokojne aj v sieti IONITY, ZSE Drive, GreenWay či zahraničných sieťach ako Shell, Smartics apod. Výhodou je, že napríklad neplatíte roamingové poplatky, takže keď cestujete na dovolenku či naprieč Európou, nemusíte byť na nabíjačke dlho, aby sa vám jednorazový roamingový poplatok od istého slovenského operátora oplatil.

Na to, aby ste vedeli cez appku platiť, musíte sa zaregistrovať. Inak to nejde. Rovnako do appky musíte nahrať aj kartu, ktorou budete platiť za nabíjanie.

A ešte jedna obrovská výhoda aplikácie – vďaka registrácii a karte nebudete pri každom nabíjaní musieť platiť zálohu 50 €. Z karty vám OMV eMotion stiahne iba takú sumu, akú ste minuli na nabíjačke.

V OMV eMotion poteší aj prehľad nabíjaní či faktúr, ale aj možnosť filtrovania nabíjačiek, resp. ich konektorov. Okrem výkonu si môžete vybrať aj typ konektoru, ktorý preferujete. Takto by sa vám nemalo stať, že prídete k ChAdeMO nabíjačke, hoci máte CCS port.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.