Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Instagram prichádza s ochranou pred nahými fotkami v súkromných správach

Instagram prichádza s ochranou pred nahými fotkami v súkromných správach
Zdroj | metacompliance
Richard Pliešovský
Instagram prichádza s ochranou pred nahými fotkami v súkromných správach
Zdroj | metacompliance
Zdroj | metacompliance

Problém, s ktorým sa stretávajú najmä ženy, sa konečne bude dať elegantne obísť. Kto si totiž aktivuje novú fičúrku, zablokuje sa mu zobrazovanie fotiek so sexuálnym obsahom.

Spoločnosť Meta totiž pracuje na novej technológii, ktorá sa postará o automatickú filtráciu fotografií, ktoré často odosielajú používatelia ženám. Vývojár a reverzný inžinier Alessandro Pulazzi objavil dôkazy o tejto funkcii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Podľa Pulazziho funkcia bezpečne zistí nahotu a zakryje ju. V prípade, ak budete chcieť vidieť fotografie s takýmto obsahom, funkciu vypnete a uvidíte všetko, ako sa hovorí v plnej nahote.

Meta zahraničným portálom potvrdila, že pracuje na tejto funkcii, avšak stále je vo fáze vývoja, „voliteľné používateľské ovládacie prvky, ktoré sú stále v počiatočných fázach vývoja, pomôžu ľuďom chrániť sa pred nahými fotografiami, ako aj inými nechcenými správami“.

Sociálna sieť prirovnala tieto ovládacie prvky k svojej funkcii Skryté slová, ktorá používateľom umožňuje automaticky filtrovať žiadosti o priame správy obsahujúce urážlivý obsah. „Úzko spolupracujeme s odborníkmi, aby sme zabezpečili, že tieto nové funkcie chránia súkromie ľudí a zároveň im dávajú kontrolu nad správami, ktoré dostávajú,“ povedala hovorkyňa platformy Meta Liz Fernandez.

Kto má problémy s nevhodným obsahom v súkromných správach, bude musieť ešte chvíľu vydržať, alebo využívať iné spôsoby komunikácie. Dostávať fotky penisov naozaj nie je žiadne terno a je pomerne čudné, že takéto praktiky je stále možné realizovať.

Urážlivé správy vrátane nevyžiadaných nahých fotiek v DM (direct message) sú čoraz väčším problémom, samozrejme najmä pre ženy. Štúdia z minulého roka zistila, že 43 % amerických žien zažilo online zneužívanie, tretina z nich nahlásila sexuálne obťažovanie. Na Slovensku to zrejme nebude o nič lepšie.

Meta uvádza, že ďalšie podrobnosti o novej funkcii zverejní v najbližších týždňoch, keď sa začne s testovaním.

Zdroj