Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na východe Slovenska sa majú. ANTIK im prinesie rýchly internet a 4K vysielanie!

Na východe Slovenska sa majú. ANTIK im prinesie rýchly internet a 4K vysielanie!
Marek Šimunek
Na východe Slovenska sa majú. ANTIK im prinesie rýchly internet a 4K vysielanie!

Spoločnosť ANTIK Telecom sa zaoberá poskytovaním rýchleho internetu, televíznych služieb a telefónnych služieb a v súčasnosti má viac ako 47 tisíc zákazníkov. Vďaka nej je v súčasnosti 18 miest pokrytých optickou sieťou, pričom tento počet ešte porastie a nebude sa jednať len o veľké mestá, ale aj menšie dedinky.

ANTIK Telecom

1180 obyvateľov obce Kechnec (Košice-okolie) získa triple-play služby spoločnosti ANTIK Telecom vďaka optickej sieti, ktorej výstavba prebieha od 12. mája. Nová optická sieť tak prinesie kvalitné Telecomunikačné služby pre obyvateľov a blízky priemyselný park. ANTIK sa takto snaží ukázať, že aj obyvatelia na vidieku môžu získať rovnako kvalitné služby, ako zákazníci v mestách. Za 17,92 eur dostane zákazník optický internet s rýchlosťou až 70mbps, digitálnu televíziu s viac ako 200 kanálmi a bezplatné telefonovanie. Poplatok za zriadenie optickej prípojky do rodinného domu samoinštaláciou je stanovený na 100 eur. Rýchly internet, televízia a telefonovanie však nie sú jediným využitím optickej siete. Ako prezradil starosta obce Kechnec Jozef Konkoly, chce obec túto sieť využiť aj pre alarm systém určený najmä starším obyvateľom, ktorí sa stlačením tlačidla na náramku môžu dovolať záchranného systému v obci. Optická sieť bude postupne budovaná počas celého roku 2014, pričom Kechnec tak doplní obec Bidovce, v ktorej ANTIK už optickú sieť čiastočne poskytuje.

ANTIK Telecom

To však nie je všetko, spoločnosť ANTIK totiž oznámila aj uvedenie extrémne rýchleho internetu s rýchlosťou 1 gbps, ktorý môže až 110 tisíc domácností získať za cenu bežného internetu. Obyvatelia východného a stredného Slovenska sa tak už od augusta môžu tešiť na rýchly internet bez ďalších poplatkov. ANTIK ho totiž plánuje spustiť vo väčšine svojho existujúceho optického pokrytia. Ako vysvetlil Peter Blaas zo spoločnosti ANTIK Telecom „Gigabitové pripojenie považujeme za súčasť prirodzeného vývoja potrieb modernej domácnosti, keď doterajší technologický limit 100mbps sa pri raste dátových prenosov – najmä videa – stáva postupne obmedzujúcim.“ Za upgrade pripojenia na vyššiu rýchlosť bude ANTIK účtovať jednorázový poplatok 19,90 eur, ktorý bude splatný až pri samotnom zriadení zrýchleného internetu. Rýchle internetové služby od ANTIK Telecomu budú v roku 2014 k dispozícii v Košiciach, Humennom, Stropkove, Svite, Trebišove, Vranove nad Topľou, Veľkých Kapušanoch a Žarnovici. Konkrétnu dostupnosť si záujemcovia môžu overiť na internetovej stránke spoločnosti ANTIK Telecom.

ANTIK Telecom

ANTIK Telecom sa však aktívne angažuje aj v prípade 4K obsahu. Už v súčasnosti pracuje na spustení 4K vysielania v spolupráci s STV a inými partnermi. Používatelia, ktorí budú chcieť sledovať 4K obsah, budú môcť využiť media box, ktorý bude ANTIK ponúkať aj na Slovensku. ANTIK v tomto roku navyše spustí vlastný 4K kanál, na ktorom budú k dispozícii promo videá vo vysokom rozlíšení, ale media box si poradí aj s upscalingom na 4K, takže môžete vo vysokom rozlíšení sledovať aj iné vysielanie. V spolupráci s RTVS pripravuje ANTIK aj novú aplikáciu videoarchívu RTVS, ktorá by sa mala objaviť v priebehu tohto leta a bude dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android, iOS a Windows Phone. Používatelia produktov spoločnosti ANTIK Telecom sa teda majú na čo tešiť.

ANTIK Telecom

Foto: TECHBOX