Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na východ mieri nová IT firma. Priestor dostanú aj Ukrajinci

Na východ mieri nová IT firma. Priestor dostanú aj Ukrajinci
Zdroj | Pixabay
Michal Sobek
Na východ mieri nová IT firma. Priestor dostanú aj Ukrajinci
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Východ Slovenska obohatí nová travel-tech spoločnosť Kiwi.com. Je to aj vďaka pocovidovej obnove cestovného ruchu. Po Bratislave sa novej pobočky tak dočká aj metropola východu.

Prvá pobočka spoločnosti v Bratislave sa otvorila v roku 2019. Dnes tam Kiwi.com zamestnáva asi 55 ľudí pracujúcich na vývoji kľúčových produktov. Pre záujemcov v Bratislave organizuje pravidelné meetupy a hackathony.

Nová pobočka totiž vznikne priamo v Košiciach, jej sídlom bude budova Business Centra a bude slúžiť na vývoj kľúčových produktov tejto spoločnosti. Okrem pobočky je tu aj nová príležitosť pre talentovaných ľudí, developerov a dátových inžinierov, ktorých zaujíma prostredie globálnej tech firmy a chcú sa podieľať na vývoji produktov meniacich cestovanie po celom svete. Bonusom je aj to, že Kiwi.com myslí aj na našich východných susedov a pozície sú k dispozícii aj záujemcom z Ukrajiny.

Obsah pokračuje pod reklamou

Košický tím bude pozostávať z približne 20 ľudí vrátane dátových inžinierov, front-end vývojárov, Python/JavaScript developerov, testerov a ďalších odborníkov. Celkovo po svete táto firma zamestnáva asi 1 000 odborníkov.

Okrem Slovenska má spoločnosť zastúpenie aj v Brne, Prahe, Barcelone, Londýne a ďalších európskych mestách, ale aj v USA. Ich kľúčovými produktami sú služby ako Nomad, Virtual Interlining, Tequila a ďalšie.

Funkcia Nomad vznikla s cieľom zlepšiť cestovanie tým, ktorí plánujú dve alebo viac zastávok. Ideálna voľba pre pre cestovateľov, ktorým nezáleží na presnom harmonograme. Kiwi.com totiž zoradí zastávky tak, aby bol konečný plán cesty čo najvýhodnejší.

Tequila je online B2B platforma spoločnosti, ktorá umožňuje partnerom ponúkať obsah na Kiwi.com a algoritmus Virtual Interlining umožňuje kombinovať jeho používateľom lety tradičných a nízkonákladových aerolínií. Na Kiwi.com sa denne uskutoční viac ako 100 miliónov vyhľadávaní a predá sa vyše 50 000 sedadiel.