Reklama

Na slovenský trh vstupuje jednotka v spolujazde, BlaBlaCar

Zdroj | BlaBlaCar
Marek Šimunek
Zdroj | BlaBlaCar
Zdroj | BlaBlaCar

Na slovenský trh prichádza najväčšia globálna platforma pre spolujazdu, BlaBlaCar. Že neviete čo to spolujazda je? Jedná sa o jednoduchý systém zdieľania nákladov medzi vodičom a cestujúcimi, ktorí idú rovnakým smerom. Jednoducho sa tak napríklad do práce môžete dostať lacnejšie, ako keby ste išli sami.

BlaBlaCar prevezme do svojej štruktúry Jazdomat, čo je doposiaľ najpoužívanejšia služba pre zdieľanie jázd na Slovensku. Používatelia tejto služby (jazdomat.sk) tak dostanú možnosť na prenos histórie na nový portál BlaBlaCar a to vrátane získaných referencií.

BlaBlaCar je úspešný startup, ktorý celosvetovo v súčasnosti používa viac ako 25 miliónov členov v 22 krajinách celého sveta. Jedná sa v tomto prípade o medzimestskú dopravu so vzájomným zdieľaným nákladov. V tomto prípade sa však nejedná o zárobkovú činnosť. BlaBlaCar je určený pre vodičov, ktorí už majú v pláne cestovať a chcú ponúknuť voľné miesta vo svojom aute.

Výber vodiča, trasy a je pomerne jednoduchý. Postačí sa zaregistrovať na stránke sk.blablacar.com pomocou svojho e-mailu, alebo Facebook konta a následne už môžete vyhľadávať, alebo ponúknuť jazdu používateľom portálu. Okrem internetovej stránky sú však dostupné aj aplikácie pre iOS a Android.

Pri nastavovaní svojho profilu si môžete zvoliť aj také vlastnosti ako či ste bla, blabla, alebo blablabla. Nie to nie sú preklepy, trojica týchto slov označuje, ako veľmi radi rozprávate :). Nechýbajú však ani nastavenia ako napríklad akú veľkú batožinu si môžu cestujúci zobrať, alebo či si môžu zobrať aj domáce zvieratá.

Zdroj | BlaBlaCar

Okrem Slovenska a Českej republiky pôsobí BlaBlaCar v Belgicku, Chorvátsku, Francúzsku, Luxembursku, Nemecku, Holandsku, Maďarsku, Taliansku, Poľsku, Porugalsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Španielsku, Ukrajine, Turecku a Veľkj Británii. Mimo Európu je BlaBlaCar v Brazílii, Indii a Mexiku.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.