Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na Slovensku môže vzniknúť múzeum arkádových videohier

Na Slovensku môže vzniknúť múzeum arkádových videohier
Zdroj | arkady.sk
Michal Spiegel
Na Slovensku môže vzniknúť múzeum arkádových videohier
Zdroj | arkady.sk
Zdroj | arkady.sk

Retro arkádové automaty sa vracajú do módy. Občianske združenie ARKADY.sk plánuje otvorenie múzea, ktoré bude venované týmto herným automatom.

Na crowdfundingovej stránke hithit momentálne zbiera projekt múzea financie. Hlavnou misiou je uchovávať toto unikátne dedičstvo a spristupňovať ho ďalším generáciám.

Občianske združenie má v majetku cez 100 arkádových herných automatov, ktoré sa už od roku 2008 objavovali na rôznych herných festivaloch ako Comics Salon či AnimeSHOW.

Postupne sa zbierka rozširovala a členovia občianskeho združenia sa rozhodli vybudovať hernú klubovňu, ktorú by chceli sprístupňovať pre širokú verejnosť.

Pozrite si

Sega Astro City Mini – arkádová klasika, ktorá sa vám zmestí aj na stôl

Za vyzbierané peniaze chcú autori projektu doservisovať posledných pár automatov, dobudovať kúpeľňu s WC a dokúpiť dekorácie.

Zoznam ponúkaných hier je skutočne bohatý. Nebudú chýbať kultové klasiky ako Tekken 3, Star Wars, Street Fighter či Mortal Kombat. Okrem bojových hier či strielačiek, tu nájdete aj populárnu tanečnú hru Dance Dance Revolution. Kompletný zoznam arkádových herných automatov nájdete na tomto odkaze.

Na dokončenie projektu autorom chýba vyzbierať 5 000 €. Čo sa týka príspevkov, je možné si vybrať z viacerých možností od 5 € až po 1 500 €. Za každý príspevok bude samozrejme pre sponzorov pripravená aj patričná odmena. Za najvyšší príspevok 1 500 € je odmena v podobe kultového herného automatu House of the Dead od SEGA.

Zdroj