Reklama

Na Slovensko prichádza Xiaomi Smart Band 7 Pro, nový Redmi Pad aj nové vysávače

Stanislav Vinc

Xiaomi dnes oficiálne oznámilo príchod viacerých jeho produktov z kategórie AioT na európsky, resp. slovenský trh. Medzi novinkami nechýba robotický vysávač, prvá séria mokro-suchého vysávača, inteligentný náramok podobný skôr smart hodinkám a prvý tablet z rodiny Redmi.

Nové produkty spoločnosť na náš trh prináša spolu s novou sériou smartfónov Xiaomi 12T, s ktorou sme sa mali možnosť v našej redakcii zoznámiť v predstihu. Naše prvé dojmy z modelu Xiaomi 12T Pro si už môžete prečítať v samostatnom článku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Xiaomi Smart Band 7 Pro

Ak sledujete dianie okolo spoločnosti Xiaomi aj mimo hraníc Európy, viaceré novinky z dnešných oznámení vám už budú dobre známe. To je aj prípad inteligentného náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro, ktorý si už svoju premiéru odbil v Číne.

Hoci Xiaomi túto novinku označuje ako inteligentný náramok a radí ho do série Smart Band, na prvý pohľad by ste ich určite zaradili skôr medzi smart hodinky. Model je totiž vybavený 1,64″ AMOLED obrazovkou, ktorá ponúka 150 rôznych ciferníkov aj s možnosťou zobrazenia notifikácií, správ či ovládania hovorov a multimédií.

Xiaomi Smart Band 7 Pro podporuje viac ako 110 športových režimov, k čomu sa pridáva aj možnosť monitorovania spánku. Pri monitorovaní športových aktivít náramok dokáže vďaka GNSS zariadenie lokalizovať a zaznamenávať tak aj prejdenú trasu. Nechýba im ani odolnosť do 5ATM a na jedno nabitie vydržia až 12 dní.

Hodinky si okrem digitálnych ciferníkov možno prispôsobiť aj pomocou ôsmych rôznych variantov remienkov v rôznych farbách, vďaka čomu môžu pôsobiť športovo i elegantne. V predaji sú na našom trhu od dnešného dňa za cenu 99 eur.

Redmi Pad

Xiaomi pred istou dobou oddelilo svoju sériu Redmi pod samostatnú značku, pod ktorou teraz prináša na trh aj svoj prvý Redmi tablet. Zameraný bude primárne na zábavu.

Redmi Pad je vybavený 10,61″ IPS displejom s rozlíšením 2 000 x 1 200 pixelov, jasom 400 nitov a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Obrazovke nechýba ani certifikát SGS o nízkej únave zraku či akreditácia TÜV Rheinland o ochrane očí pri používaní tabletu pri slabom osvetlení.

Vizuálny zážitok doplní ten zvukový, o ktorý sa postará štvorica reproduktorov s podporou priestorového ozvučenia Dolby Atmos. V okolí displeja možno nájsť 8 Mpx prednú kameru so 105-stupňovým zorným uhlom a funkciou FocusFrame, ktorá sa postará o udržanie všetkých členov videohovoru v zábere. Fotoaparát na zadnej strane ponúkne rovnaké rozlíšenie.

Redmi Pad bude napájať batéria s kapacitou 8 000 mAh a hoci v jeho balení nájdete nabíjačku s výkonom 22,5 W, samotný tablet možno nabíjať maximálnym výkonom 18 W. V predaji je taktiež od dnešného dňa za cenu od 249 €.

Xiaomi Robot Vacuum X10+

Nový robotický vysávač, ktorý Xiaomi dnes prináša aj na náš trh, má byť skutočnou špičkou na trhu. Navrhnutý je totiž tak, aby si dokázal sám vyprázdniť odpadky vo svojom odpadkovom koši, vyčistiť mopovacie podložky, doplniť nádržku na vodu, udržiavať mopovaciu handrižku vlhkú a automaticky sa vysušiť tak, aby sa zabránilo zadržiavaniu vlhkosti a zápachu v prípade, že sa nepoužíva.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vysavač s funkciou mopovania má byť pripravený na čistenie každého typu podlahy a pri rozpoznaní koberca dokonca dokáže automaticky dvihnúť svoj mop. Prachové častice v domácnosti bude odstraňovať výkonom 4 000 Pa, k čomu sa pridajú dve rotujúce mopové podložky.

Vysávač poháňa systém S-Cross AITM, ktorý mu umožňuje vyhnúť sa každému objektu v dráhe. V priestore sa pohybuje za pomoci dvojlinkového lasera a RGB kamery, pričom ideálnu trasu pre čistenie podlahy si dokáže údajne naplánovať automaticky bez ohľadu na veľkosť miestnosti. Vo výbave mu nechýba ani certifikácia TÜV Rheinland zameraná na kybernetickú bezpečnosť a ochranu súkromia.

Robotický vysávač Xiaomi X10+ je v predaji od dnešného dňa za cenu od 969 €.

Xiaomi Truclean W10 Wet Dry Vacuum

Spolu s novinkami v etablovaných produktových kategóriách Xiaomi na trh prináša aj svoj prvý mokro-suchý vysávač, ktorý v sebe kombinuje funkciu vysávania, vytierania a drhnutia.

Vysávač dokáže automaticky detegovať množstvo prachu na podlahe a tomu prispôsobiť sací výkon. Poradiť si ale dokáže aj s tekutým neporiadkom a ťažšie odstrániteľnou špinou, na ktorej odstránenie využije režim čistenia pri vysokej teplote až 75 °C. Vyčistiť, doplniť vodu a vysušiť sa pritom dokáže úplne sám za pomoci inteligentnej základňovej stanice.

Nový Xiaomi Truclean W10 Wet Dry Vacuum je rovnako ako ostatné novinky z dneška už aktuálne v predaji za cenu od 799 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.