Na odomknutie iPhonu cez Face ID stačia okuliare s páskou

Odomknutie cez skener odtlačkov prstu na iPhonoch nahradila pred dvomi rokmi funkcia Face ID, ktorá prečíta vašu tvár. Vedci najnovšie dokázali toto zabezpečenie obísť pomocou okuliarov s čiernou lepiacou páskou.

Vedci svoj objav prezentovali počas konferencie Black Hat v americkom Las Vegas. Vedcom sa pomocou okuliarov a pásky podarilo oklamať systém, ktorý bežne dokáže rozoznať, či ide o živého človeka alebo masku, prípadne či ide o spiaceho alebo človeka pri vedomí.

ZDROJ | Tencent

Pozrite siFace ID na iPhone X sa dá oklamať aj maskou

Pomocou okuliarov s čiernou páskou sa podarilo oklamať systém, no problémom je, že potrebujete človeka, do ktorého telefónu sa potrebujete dostať. To znamená, že ak by sa chcel niekto dostať do iPhonu, potreboval by jeho telo či už pri vedomí alebo v bezvedomí a musel by mu nasadiť spomínané okuliare. Možno sa pýtate, prečo vedci na oklamanie použili lepiacu pásku?

Pod čiernu pásku vedci umiestnili bielu lepiacu pásku, čím simulovali oko. Jednoduchá metóda ukazuje, ako sa dá preniknúť do smartfónu. Na druhej strane stále potrebujete mať osobu, do ktorej telefónu sa chcete dostať, takže nejde o úplné prelomenie ochrany.

ZDROJ | Apple

Pozrite siPoznáme nové detaily o funkcii Face ID, ktorou bude disponovať nový iPhone X

Vedcom sa podarilo na tento objav prísť tak, že si všimli, že iPhone reaguje inak na odomykanie smartfónu pokiaľ nosíte okuliare. Sám mám s tým skúsenosť, že iPhone dokáže naskenovať moju tvár aj keď mám tmavé slnečné okuliare, no vždy mu to trvá o niečo dlhšie.

Ide tak o menší nedostatok vo funkcii, ktorý by spoločnosť Apple nemala mať problém odstrániť. Spoločnosť Apple navyše vylepšila systém tak, aby sa dal rýchlo zmeniť na odomknutie cez číselný kód. Napríklad, keď stlačíte a podržíte bočné tlačidlo a tlačidlo na prebudenie, Face ID sa vypne a musíte zadať číselný kód. Túto metódu využili aj niektorí protestujúci v Hong Kongu, ktorým sa chceli policajné zložky nasilu dostať do telefónu.

ZdrojMacRumors

Komentáre k článku