Reklama

Na novom Aceri prejdete viac ako 100 kilometrov. Nie, nehovoríme o počítači

Zdroj | Acer
Zdroj | Acer
Stanislav Vinc
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Môže to znieť zvláštne, ale ak sa výroby elektrických bicyklov mohli chopiť už aj automobilky, prečo nie aj technologické firmy? Najnovším príkladom toho je taiwanská spoločnosť Acer zvyčajne známa svojimi počítačmi, notebookmi a svojho času aj smartfónmi.

Acer prináša na trh elektrický bicykel ebii, ktorý nezabúda na svoje technologické korene. Jeho súčasťou je totiž aj umelá inteligencia, ktorá sa postupne učí preferencie jazdca a v správne momenty mu má ponúkať správne prevodové stupne, aby sa mu mesto zdolávalo čo najjednoduchšie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ebii váži len niečo málo cez 15 kilogramov, no na jedno nabitie zvládne prejsť aj viac ako 100 kilometrov. Ak opomenieme obmedzenie maximálnej rýchlosti na 25 km/h platné na území EÚ, ebii by teoreticky bol schopný pomáhať elektrickým pohonom v šliapaní do pedálov až do rýchlosti 32 km/h.

Plné nabitie batérie má trvať zhruba dve a pol hodiny, no čo je na nabíjaní tohto bicykla zaujímavé je, že jeho napájací adaptér môžete pokojne použiť aj na nabitie vášho notebooku alebo smartfónu. V ňom už vám napokon nebude chýbať príslušná aplikácia ebiiGO, v ktorej nájdete informácie o stave batérie, trasy, štatistiky o rýchlosti či napokon aj možnosť zamknúť si bicykel a aktivovať si alarm proti zlodejom.

Po technickej stránke ide Acer ebii ešte ďalej a to implementáciou senzorov, ktoré dokážu rozpoznať kolíziu a v takom prípade vám pravdepodobne aj privolať pomoc. Bicyklu navyše nechýba ani všesmerové osvetlenie, vďaka čomu bude vhodný aj na nočné jazdy či bezdušové kolesá, ktoré môžu byť v meste praktickejšie, keďže odolajú aj sklu a ďalším nečistotám na cestách.

Za nás vyzerá ebii skvelo, no na jednoznačné zhodnotenie, či sa naň oplatí tešiť, nám chýba kľúčová informácia a to cena. Acer totiž s touto novinkou vstupuje na pomerne saturovaný trh, na ktorom jednotliví výrobcovia vrátane tých čínskych bojujú o priazeň zákazníkov už aj nízkymi cenami. Dúfame teda, že Acer ebii bude v tomto smere kompetetívny, pretože má skutočne potenciál preraziť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.