Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Na Netflixe sa objavilo nové tlačidlo. Viete, na čo slúži?

Na Netflixe sa objavilo nové tlačidlo. Viete, na čo slúži?
Zdroj | freestocks
Tomáš Šmidák
Na Netflixe sa objavilo nové tlačidlo. Viete, na čo slúži?
Zdroj | freestocks
Zdroj | freestocks

Netflix pridáva do svojej streamovacej služby nové tlačidlo, na ktorom sú „dva palce hore“. Ide o nový prvok hodnotiaceho systému, vďaka ktorému sa algoritmus lepšie naučí, čo vám má odporúčať.

Podobne ako na iných platformách, na Netflixe máte možnosť ohodnotiť kontent, ktorý pozeráte. Okrem klasickej reakcie palec hore a palec dole, však budete mať po novom možnosť ukázať, že niečo naozaj milujete. Nové tlačidlo „two thumbs up“ služí presne na to. Vďaka nemu sa vám potom budú automaticky upravovať odporúčania. „Napríklad ak ste zbožňovali seriál Bridgerton a dali ste mu „dva palce hore“, mali by sa vám zobrazovať viaceré filmy a seriály s rovnakými hercami či od totožnej produkcie“ napísala Christine Doig-Cardet, riaditeľka oddelenia inovácií.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Dočkáme sa niekedy reklám na Netflixe? Vylúčené to nie je

Podobný systém používa aj služba TiVo, kde môžete hodnotiť obsah až tromi palcami hore alebo palcami dole. Netflix sa však vyjadril, že nemá v pláne urobiť podobné tlačidlo v prípade negatívneho hodnotenia. Pôvodne služba využívala systém hviezdičiek, podobne ako napr. IMDb. Pre zjednodušenie používania ale neskôr prešla na systém lajkov a dislajkov.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Lacný, kompaktný a predsa namakaný: iPhone SE (2022)

Nové tlačidlo sa začalo pomaličky objavovať na obrazovke, hneď vedľa pôvodných reakcií. Dostupné bude na verzií pre počítače, televízory, weby aj v aplikácií. Užívatelia po celom svete by ho tam mali nájsť už v priebehu tohto týždňa.

Zdroj