Reklama

Na Disney+ konečne dorazila najkratšia marvelovka, čím prekvapí?

Zdroj | Marvel Studios
Michal Sobek
Zdroj | Marvel Studios
Zdroj | Marvel Studios

Na streamovaciu platformu Disney+, ktorá je domovom všetkých projektov od Marvelu, dorazil aj najnovší projekt sa názvom Marvels. Plne ženský tím sa bude snažiť zachrániť existenciu vesmíru.

Do hlavnej úlohy sa opäť vracia postava Captain Marvel (Brie Larson), ale tentokrát na záchranu vesmíru nebude sama, pretože sa k nej pripoja Ms. Marvel (Iman Vellani) a Photon (Teyonah Parris).

Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka priamo nadväzuje na koniec seriálu Ms. Marvel z roku 2022. Trojici hrdiniek sa nevedomky prepoja ich schopnosti a pri ich použití si vymenia miesta, a tak sa neustále teleportujú naprieč vesmírom.

Musia sa však spojiť, pretože vesmír opäť čelí vyhynutiu. Môže za to zástupkyňa rasy Kree, a to Dar-Benn (Zawe Ashton). Tá plánuje nahradiť zdroje na svojej rodnej planéte tými z iných planét.

Je dobré hneď poznamenať, že toto je historicky najkratší film od Marvel Studios. Stopáž je len 105 minút, čo je až nezvyčajne málo. Krátko sa zastavíme aj pri hrdinke Ms. Marvel, vlastným menom Kamala Khan, pretože je moslimského pôvodu. Toto je zároveň prvý film od MCU s moslimskou hrdinkou.

Zdroj | Marvel Studios

Treba však poznamenať, že v očiach Marvel Studios nejde o veľmi zárobkový film. Zaradil sa totiž medzi najhoršie zarábajúce komiksové filmy v histórii. Film v USA zarobil iba podpriemerných 47 miliónov dolárov, celosvetovo to bolo 110 miliónov dolárov.

Ide tak o najhoršie otváracie tržby spomedzi všetkých 33 doposiaľ vydaných filmov od Marvelu. Doteraz toto prvé miesto patrilo filmu Neuveriteľný Hulk z roku 2008, ktorý pri vydaní v USA zarobil 55 miliónov dolárov. Pri Marvels je problém v tom, že film mal rozpočet až 220 miliónov dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.