Reklama

N-KIA E68: Kópia lepšia než originál?

Erik Birčák

Nokia bola kedysi skoro jediným novátorom na poli mobilných telefónov, no v posledných rokoch sa konkurencia na poli vyrovnáva a túto spoločnosť je vidieť čoraz menej a menej. Na popularite a hlavne množstve jej klonov, pochádzajúcich najmä z Číny to však nič nemení. Môže sa však stať, aby takáto kópia bola nápaditejšia než jej originál?

Klávesnica podobná Nokii N73, červená farba a na prvý pohlad maličký displej. To je N-KIA E68 v čínskom štýle.

Pokiaľ sledujete rôzne čínske „e-shopy“ a predajné portály, či iba stránky zaoberajúce sa novinkami z tohto sveta, museli ste si už niekedy všimnúť rôzne čínske spoločnosti zaoberajúce sa až nápadným kopírovaním známych modelov napríklad od Applu alebo práve od Nokie. Okrem rôznych HiPhonov a CiPhonov 4G ktoré ponúkali bielu variantu už v časoch kedy Apple oznamovalo prvé odloženie dostupnosti bielych modelov sú značky ako Nokla, Nckia či práve N-KIA osvedčenými „etalónmi“ na tomto trhu. Ich modely sú väčšinou zaujímavé iba cenou, keďže parametrovo i kvalitatívne zaostávajú za ich originálmi, no i tu sa občas nájde zaujímavý kúsok.

N-KIA E68. Fimware vyzerá tiež ako kópia Nokie

Ako sa vysporiadať s problémom, keď chcete mať veľký displej no pritom malý prístroj? Väčšinu z vás napadne pravdepodobne dotyková obrazovka. U modelu N-KIA E68 (ktorá je takým komplotom rôznych modelov od Nokie) však prišli z „vystreľovacou“ obrazovkou. Tá je v normálnom stave zasunutá v prístroji a je vidieť iba jej hornú časť, ktorá slúži ako zobrazovač najnutnejších informácií. Pokiaľ ju chcete vidieť celú, nie je nič ľahšie ako si ju nechať doslova vystreliť z prístroja.

V zasunutom stave vidíte iba malú časť displeja.

Keď odhliadneme od kvality spracovania, i pravdepodobnej integrácii vlastného firmvéru, ktorý bude mať možnosti upgradu blízke nule, stále sa mi javí že N-KIA ukázala niečo, čo by som rád videl v niektorom z bežne predávaných modelov v našich končinách – malý prístroj z hardvérovou klávesnicou, no súčasne veľkým displejom. Možno sa časom karta obráti a o pár rokov budú mnohé firmy preberať nápady práve z Číny.

Zdroj : Engadget
Fotografie : Engadget, Shanzhaiji.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.