Reklama

Mystický obor Samsung Hercules odhalený ako Galaxy S II LTE

Dominik Fúsek

Populárna výstava elektroniky IFA 2011 ešte ani nezačala a už tu máme množstvo dlho očakávaných a extrémne zaujímavých noviniek. Samsung nimi vôbec nešetrí a tie najväčšie esá vybalil už teraz. Takmer mystický smartfón Hercules/Celus/Telus, ako bol neoficiálne nazývaný, sa stal realitou a dočkal sa oficiálneho predstavenia.

Samsung Galaxy S II LTE

Novinka je vlastne „iba“ vylepšenou verziou veľmi populárneho smartfónu Galaxy S II, ktorý sa dobre predáva na Slovensku i po celom svete. Vylepšení v modeli Galaxy S II LTE je síce málo, i tak ale vzbudia túžbu vlastniť ho. Už tak veľký 4,3-palcový Super AMOLED Plus displej pôvodného modelu narástol na úctyhodných 4,5 palcov, škoda ale WVGA rozlíšenia, obrovská uhlopriečka si žiada QHD. Ďalším razantným zlepšením je zrýchlenie mobilnej komunikácie. Už z názvu je jasné, že novinka disponuje LTE modulom pre pripojenie do sietí štvrtej generácie. Ak sa ocitnete v ich pokrytí (na Slovensku to zatiaľ nebude), budete môcť surfovať luxusnými rýchlosťami až 100 Mbps pri sťahovaní a 40 Mbps pri uploadovaní. Ktovie, kedy sa LTE dočkáme u nás. V každom prípade, Galaxy S II LTE zrýchlil aj v oblasti výkonu. Procesor bude pretaktovaný na 1,5 GHz, snáď pôjde stále o excelentný čip Samsung Exynos 4210. Nenásytného obra na nejaký čas uspokojí energia z 1 850 mAh batérie. Áno, aj tá sa dočkala zlepšenia, Samsung ale pokojne mohol použiť ešte silnejšiu, určite by sa zmestila. Ostatné parametre zostali zachované.

Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE

Druhou vylepšenou novinkou je tablet Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE. Okrem zjavnej prítomnosti LTE je drobným pokrokom aj pokles hmotnosti o 15 gramov, teda na 455. Aj v tomto prípade dostal procesor vyšší takt, opäť 1,5 GHz. Pravdepodobne však pôjde o čip Nvidia Tegra 2. Inak ide stále o rovnaký Android tablet s hrúbkou iba 8,6 mm. V súčasnosti je ťažké povedať, či sa novinky dostanú aj k nám. Ich hlavná výhoda, podpora LTE, totiž na Slovensku nenájde uplatnenie. Otázne je, či bude Samsung vyrábať aj 3G varianty.

Samsung Galaxy S II LTE, Galaxy Tab 8.9 LTE

Zdroj a foto: engadget.com, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.