Reklama

Myslíte to s filmom vážne? Canon EOS C700 je pre vás.

Zdroj | Canon
Marek Šimunek
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Canon uviedol totálnu chuťovku pre všetkých, ktorí to s filmom a natáčaním myslia skutočne vážne. Dvojica horúcich noviniek nesie označenie Canon EOS C700 a C700 GS PL.

https://youtu.be/6nhrG48Y86Y

Obe nové kamery sú vytvorené pomocou modulárneho systémú, ktorý umožňuje nielen výmenu objektívov, ale aj pridávanie rôznych doplnkov ku kamerám. Nájdete medzi nimi napríklad nový elektronický OLED hľadáčik, diaľkové ovládanie, či príslušenstvo pre jednoduchšie natáčanie s kamerou na ramene.

Zdroj | Canon

Srdcom novej dvojice je snímač CMOS Super 35 mm, ktorý ponúkne v prípade modelu Canon EOS C700 4,5 tisíca pixelov a v prípade modelu EOS C700 GS PL 4,2 tisíca pixelov.

Vďaka nemu môžu používatelia vytvárať 4K DCI, alebo 4K UHD videá s rýchlosťou 810 Mb/s. Každá kamera totiž disponuje rovno trojicou procesorov DIGIC DV5.

Pozrite si

Canon EOS 5D Mark IV – full-frame s 4K videom a špičkovou výbavou

Nové kamery umožňujú natáčanie spomaleného videa v UHD rozlíšení, prípadne 2K videá pri 200p (240p v režime orezania na snímači). V prípade ak použijete doplnkové záznamové zariadenie Codex CDX-36150 je možné natáčať dokonca v 4K RAW (100p a 120p) formáte.

Zdroj | Canon

Samozrejmosťou je vstavaný šedý filter, alebo citlovosť na úrovni až ISO 102 400. Vďaka podpore profilov Canon Log 3, Log 2 a Log Gamma môže kamera EOS C700 (EF/PL) vytvárať zábery vo vysokom dynamickom rozsahu 15 EV (model EOS C700 GS PL zvláda rozsah 14 EV) s presnejším odstupňovaním jasu a s možnosťou vysokej flexibility pri HDR postprodukčných úpravách.

Zdroj | Canon

Nové kamery navyše poprvýkrát prinášajú aj podporu formátu Apple ProRes. Model Canon EOS C700 GS PL je navyše prvou kamerou Canon EOS, ktorá používa technológiu globálnej uzávierky.

Samozrejme takto vybavené náradie určite nebude lacné. Za model Canon EOS C700 zaplatíte 35 tisíc amerických dolárov. Za Canon EOS C700 GS PL ešte o tri tisícky viac.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.