Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 14.11.2020

My Daemon App - milá AR aplikácia, ktorá poteší nielen deti

My Daemon App - milá AR aplikácia, ktorá poteší nielen deti
Zdroj | His Dark Materials
Michal Spiegel
My Daemon App - milá AR aplikácia, ktorá poteší nielen deti
Zdroj | His Dark Materials
Zdroj | His Dark Materials

HBO pri príležitosti druhej série populárneho fantasy seriálu His Dark Materials vypustilo aplikáciu, ktorá vám umožní mať svojho vlastného virtuálneho démona.

Knižná trilógia Temné hmoty patrí medzi svetové bestsellery. Pred pár rokmi vznikol podľa prvého dielu trilógie, Zlatý kompas, aj celovečerný film s Danielom Craigom v hlavnej úlohe. Minulý rok HBO pretvorilo knihu na seriál, ktorý dopadol viac ako úspešne.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020

Príbeh sa odohráva vo fiktívnom svete, v ktorom má každá postava svojho démona. Ten je pripojený ku každému človeku neviditeľnou niťou a ide o niečo ako o dušu človeka.

Už o pár dní sa dočkáme druhej série tohto seriálu a HBO pri tejto príležitosti vydáva aplikáciu, v ktorej umožní každému, kto si ju stiahne, vlastniť svojho virtuálneho démona.

Zdroj | His Dark Materials
Pozrite si

8 najlepších mobilných aplikácií pre hráčov

Aplikácia využíva technológiu rozšírenej reality AR, ktorá umožňuje do reálneho prostredia cez kameru preniesť virtuálne objekty, ktoré vidíte len na obrazovke smartfónu. Na rovnakom princípe funguje aj populárna hra Pokémon GO. Pri tejto aplikácii vám stačí odpovedať na pár otázok a dostanete svojho vlastného démona, ktorý dostane podobu zvieraťa.

Ide o zaujímavý koncept rozšírenia seriálov o aplikácie, ktoré zabavia a zároveň doplnia nejakým spôsobom príbeh. Problémom tejto aplikácie je, že nie je dostupná pre operačný systém Android. Pre iOS je jeho dostupnosť tiež obmedzená a stiahnuť sa dá len v niektorých krajinách, medzi ktoré žiaľ Slovensko zatiaľ nepatrí. Toto obmedzenie sa však dá obísť zmenou regiónu a nastavení v smartfóne. Aplikácia sa dá stiahnuť cez tento link pokiaľ ste v podporovanej krajine.

Zdroj