Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MWC 2015 | Virtuálna realita a là čierny emmentaler?

MWC 2015 | Virtuálna realita a là čierny emmentaler?
Terézia Miková
MWC 2015 | Virtuálna realita a là čierny emmentaler?

Google, Microsoft i iné spoločnosti podobného charakteru už čo to prezradili, ako si predstavujú budúcnosť virtuálnej reality. Po dioptrických okuliaroch a là pani učiteľka, lyžiarskych okuliaroch, prichádza na rad, podľa istého technického portálu, čierny ementál. Prečo?

HTC Vive

Stačí sa pozrieť, ako nové okuliare vyzerajú a hneď vám bude všetko jasné.

HTC Vive

HTC Vive

Tento druh okuliarov vznikol na základe spolupráce spoločností a produktov HTC, Valve a ďalších. V týchto chvíľach sa na barcelonskom kongrese MWC 2015 prezentuje ich „demo“ model, ktorý však nemalo to šťastie vidieť veľké množstvo ľudí. HTC Vive je zatiaľ len v tzv. „developer edition“.

HTC Vive

HTC Vive

TIP: Na MWC 2015 sa HTC predstavili aj s HTC One M9. Čo nám prinesie?

Z technologického hľadiska sú HTC Vive vybavené dvoma displejmi, pričom každý z nich sa nachádza priamo pred očami. Veľkosť každého z nich je 1200 x 1080 pixlov a dokáže premietať obraz rýchlosťou 90 snímkov za sekundu. Na tele týchto okuliarov sa nachádza asi 70 senzorov – akcelerometrov, gyroskopov aj laserových senzorov na spoľahlivé určenie polohy vašej hlavy. Takisto obsahuje aj 3,5mm vstup, ktorý vám umožní pripojiť k okuliarom vlastné slúchadlá. K okuliarom by mali byť dodávané aj ovládače do každej ruky, ktoré dokážu okuliare zosnímať. V konkurenčných modeloch sme sa však stretli už aj s tým, že okuliare boli schopné snímať polohu a gestá rúk bez akýchkoľvek ovládačov.

Tento týždeň, ako sme už spomenuli, sa HTC Vive predstavujú na Mobile World Congress 2015 v Barcelone. Na budúci týždeň tento prototyp smeruje na Game Developer Conference. Koncom leta, alebo skôr koncom tohto roka by sme mohli HTC Vive vidieť aj v predajniach HTC. O cene a ďalších detailoch však zatiaľ viac nevieme.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: HTC