Reklama

MWC 2015 | Sony Xperia Z4 Tablet – 6,1 mm, vodeodolnosť a QHD displej

Števo Porubský

Sony Xperia Z4 Tablet

Sony si síce na výstavu MWC 2015 neprinieslo očakávanú vlajkovú loď Xperia Z4, zato však potešilo tabletom Xperia Z4 Tablet, ktorý nahradí už pomerne zastaraný Z2 Tablet. Novinka dizajnovo vychádza z modelu Xperia Z3, teda tenké telo v OmniBalance dizajne, plastové rohy a ultratenké telo. To má rozmery len 254 x 167 x 6,1 mm a hmotnosť sa ustálila pod 400 g! Tým sa Xperia Z4 Tablet stáva najtenším talbetom nielen výrobcu, ale aj na svete. Telo je samozrejme vodeodolné – 30 minút v hĺbke 1,5 m (IP68). Sony tak nesklamalo a stále sa drží vodeodolnosti, na rozdiel od konkurencie, ktorej nová vlajková loď už vodeodolná nie je.

Novinka však nezaujme len dizajnom a vodeodolnosťou. Chváli sa napríklad aj hardvérom. A je sa čím. 10,1“ IPS displej má QHD rozlíšenie (2 560 x 1 600 px) čo činí jemnosť 299 PPI. Srdcom je 8-jadrový 64-bitový procesor Snapdragon 810 s taktom 2 GHz na 4 jadrách Cortex-A57 a 1,5 GHz na 4 jadrách Cortex-A53. Sekunduje mu grafika Adreno 430 a 3 GB pamäť RAM. Škoda, že ani Sony nesiahlo po 4 GB pamäti.

Sony Xperia Z4 Tablet

Vnútornú 32 GB pamäť je možné rozšíriť microSDXC kartou. V predaji bude aj verzia s LTE Cat6 (300/150 Mbit/s), teda do novinky vložíte aj SIM kartu. Wi-Fi verzia ponúkne dual-band WLAN modul s MIMO anténami, Bluetooth 4.1 a samozrejme aj NFC čip. Otázna je zatiaľ prítomnosť IrDA portu na ovládanie domácich zariadení.

Sony Xperia Z4 Tablet

V zadnej časti je 8,1 Mpx Exmor RS snímač s Full HD videom. Chýba však blesk. Nechýba našťastie HDR režim a množstvo efektov známych aj z iných modelov Xperia. Nad displejom je 5 Mpx webkamera, taktiež s Full HD videom. Nechýbajú ani pozičné moduly GPS a GLONASS. Samozrejmosťou sú aj stereo reproduktory či FM rádio. Od najnovších modelov Xperia si novinka tiež požičala možnosť pripojenia diaľkového ovládača z PS4 vďaka funkcii Remote Play. Hry z PS4 si tak môžete zahrať aj keď nie ste práve pri TV.

Sony Xperia Z4 Tablet

Operačným systémom je, ako inak, OS Android 5.0 s nadstavou od Sony, ktorá je novovyvinutá pre tablety. V predaji bude aj špeciálna Bluetooth klávesnica BKB50 s možnosťou dokovania tabletu a nastavením sklonu (do 130°), po pripojení ktorej sa Z4 Tablet zmení na Android PC, teda budete ho môcť ovládať aj pomocou kurzora a zmení sa aj používateľské rozhranie.

Sony Xperia Z4 Tablet

Sony Xperia Z4 Tablet

Potešením je absencia krytu microUSB konektora, takže sa už nemusíte obávať, že vám časom tento plastový kryt prestane k telu priliehať. MicroUSB konektor nabíja 6 000 mAh Li-Pol batériu, ktorá so STAMINA režimom má vydržať bez problémov aj dva dni. Novinka sa na trhu objaví v priebehu júna. Novinka by sa mala predávať od 559 € (Wi-Fi verzia), resp. 659 € (Wi-Fi + LTE). Ak sa vám páči Bluetooth klávesnica, budete si môcť kúpiť kit s klávesnicou s cenou o 100 € vyššou. Klávesnica (samostatne) má pritom stáť až 180 €.

Sony Xperia Z4 Tablet

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.