Reklama

MWC 2015 | Samsung GALAXY S6 Edge je prvý s displejom zahnutým do 2 strán!

Števo Porubský

Samsung dnes večer okrem novej vlajkovej lode GALAXY S6 predstavil aj jej súrodenca, model GALAXY S6 Edge. Hardvérovo totožný model sa od vlajkovej lode odlišuje jedným zásadným prvkom – displejom. Je totiž zahnutý do dvoch strán!

Samsung GALAXY S6 Edge

Samsung si do Barcelony priniesol nie jednu, ale rovno dve vlajkové lode. Okrem modelu GALAXY S6 predstavil aj GALAXY S6 Edge, ktorý má zhodných väčšinu parametrov, okrem dvoch. Displej novinky má síce 5,1“, no je zahnutý do dvoch strán.

Určite si pamätáte na model GALAXY Note Edge, ktorý mal zahnutý displej do jednej strany. Novinka ho má zahnutý do oboch strán. Tým by sa mala zlepšiť informovanosť používateľov, pokiaľ budú mať GALAXY S6 Edge položený napríklad na stole či na nočnom stolíku. Zaujímavosťou je napríklad možnosť pridania najdôležitejších kontaktov do rôznych farebných častí bočnej lišty. Pokiaľ budete mať telefón položený displejom dole a niektorý z daných kontaktov vám bude volať, celá bočná lišta bude svietiť farbou kontatku. Takto aj keď nebudete vidieť na displej, budete vedieť, kto vám volá.

Samsung GALAXY S6 Edge

POZRITE SI: Samsung GALAXY S6 má len 6,8 mm kovovo-sklenené telo

Samsung GALAXY S6 Edge

Aj novinka tak ponúkne procesor Exynos 7 Octa s 8 jadrami, 3 GB pamäť RAM či grafiku Mali-T760. Podobne, ako model GALAXY S6, ani novinka nebude mať slot na microSD kartu. Chýbať ale nebude plná dátová podpora LTE Cat6 (300/150 Mbit/s), Wi-Fi, Bluetooth 4.1, NFC, IrDA, ANT+ či GPS modul.

Samsung GALAXY S6 Edge

Rozdielom S6 a S6 Edge je mierne väčšia batéria, ktorej kapacita je 2 600 mAh a taktiež ju môžete nabíjať aj bezdrôtovo. Operačným systémom bude taktiež Android 5.0 s nadstavbou TouchWiz. Samsung GALAXY S6 Edge sa mierne líši aj rozmermi, ktoré sú 142,1 x 70,1 x 7 mm, hmotnosť klesla na 132 gramov.

Samsung GALAXY S6 Edge

Dostupnosť na našom trhu zatiaľ výrobca neupresnil. Samsung GALAXY S6 Edge bude stáť až o 150 € viac, ako model GALAXY S6! 32 GB verzia tak bude stáť 849 €, 64 GB verzia 949 € a top model s 128 GB pamäťou vás vyjde na neuveriteľných 1 049 €, čo je viac ako top verzia Apple iPhone 6 Plus! Novinka bude na trhu v rovnakých farbách, ako model GALAXY S6, no pribudne k nej aj zaujímavá zelená farba.

Samsung GALAXY S6 Edge

Komentár Romana Calíka, šéfredaktora časopisu TECHBOX:

Dnešný deň počas MWC 2015 prišlo prvé veľké Wow. Samsung poriadne vylepšil materiály a nové S6 a S6 Edge vyzerajú vďaka kovu a sklu v rukách luxusne. Telo je pevné, nové farby, najmä zelená sa vydarili. Páči sa mi aj zjednodušenie menu a možnosť novinku rýchlo nabiť a dokonca aj bezdrôtovo. Fotoaparát má vylepšené menu a so svetelnosťou f/1,9 bude v noci vytvárať skutočne použiteľné fotografie. Displej je až zbytočne jemný, no budete z neho tiež nadšení. V prípade GALAXY S6 Edge je dokonca zaoblený do dvoch strán a nechýbajú ani funkčné vychytávky známe z Note Edge, kedy si cez bočný panel – zakrivenú časť, môžete vyvolať niektoré funkcie alebo si na ňom zobrazíte v noci hodiny s budíkom.

Výkonný procesor a RAM DDR4 zabezpečia rýchle reakcie, ale nemôžem si pomôcť – chýbajú mi pamäťové karty a vodeodolnosť. Ďaň za krásne a pevné telo je tak z môjho pohľadu príliš vysoká. Vidieť inšpiráciu v ceste, akou ide iPhone 6, určite odporúčam 64 resp. až 128 GB verziu. 32 GB vám nebude pravdepodobne stačiť. Celkový dojem je však lepší, ako som od S6 očakával. Po S5 je to veľký krok vpred, konečne vlajková loď vyzerá hodnotne. Nebude totiž stáť málo a neprekvapí ma, ak Samsung bude cenou nasledovať iPhone 6, kedy by sa mohla najdrahšia verzia S6 Edge 128 GB dostať kľudne na úroveň 999 €.“

Samsung GALAXY S6 Edge

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.