Reklama

MWC 2015 | Nová Nvidia Shield nesie 256-jadrovú grafiku a Android TV

Dominik Fúsek

Procesory Nvidia Tegra nikdy nemali problém ponúknuť konkurencieschopný výkon. Zato s počtom zariadení, v ktorých boli osadené, to bolo oveľa horšie. Výrobca to čiastočne riešil vlastnými zariadeniami Shield – najskôr vytvorením prenosnej hernej konzoly, potom tabletu a aktuálne hernej konzoly do obývačky.

Nvidia Shield Console

Odstránenie možnosti fyzickej prenosnosti po dvoch generáciách je tak trochu krok späť, vo všetkých ostatných ohľadoch je však novinka poriadny pokrok. Samozrejmosťou je najnovší hardvér – klenot v podobe Tegry X1 s 8 procesorovými a až 256 grafickými jadrami. To by malo znamenať asi 2,5-násobok výkonu staršej konzoly Xbox 360, až 35-násobok Apple TV a nie je problém s prehrávaním 4K videa v 60fps. Zdrojov hrania hier bude niekoľko: okrem akýchkoľvek Android hier z Google Play bude dostupných 50 optimalizovaných titulov a v zálohe je služba GRID – hranie plnohodnotných PC hier na základe ich „vypočítavania“ v cloude. Nvidia GRID bude fungovať hlavne na báze predplatného s neobmedzeným hraním, dostupný však bude aj nákup a prenájom konkrétnych kúskov. Odstupňovaná bude aj grafika – vybrať si môžete 720p30 alebo 1080p60 režim, rozdiel bude veľký.

Nvidia Shield Console

Ak sa vám nechce celý deň zabiť s hraním, využijete aj ostatné funkcie novej Shield Console. Vďaka platforme Android TV je to inteligentný set-top-box, resp. obývačkový počítač. K TV sa pripája cez HDMI, na pripojenie externých diskov poslúžia dva USB 3.0 porty. Multimediálnemu využitiu sa medze nekladú. Novinka sa pravdepodobne objaví na trhu niekedy v máji s cenou 199 €.

Nvidia Shield Console

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj a foto: Engadget, Gizmodo, Nvidia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.