Reklama

MWC 2015 | Huawei MediaPad X2 sa narodil úplne potichu

Marek Šimunek

Včerajšia tlačová konferencia spoločnosti Huawei počas výstavy MWC 2015 bola najmä o nových hodinkách Huawei Watch a náramku TalkBand B2. V tichosti však táto čínska spoločnosť, ktorá sa tento rok dostala do stovky najobľúbenejších spoločností na svete predstavila nový tablet.

Huawei MediaPad X2

Huawei MediaPad X2 je nástupcom minuloročného modelu MediaPad X1, ktorý sme síce získali na test, ale nikdy sa nezačal oficiálne na našom trhu predávať, čo je veľká škoda. Bohužiaľ ani v prípade novinky MediaPad X2 neviem s istotou povedať ani jeho cenu a rovnako ani to, či sa objaví aj na našom trhu. Spoločnosť sa obmedzila iba na informáciu, že ceny a dostupnosť uvedie pre konkrétne trhy neskôr.

Huawei MediaPad X2

POZRITE SI
RECENZIA Huawei MediaPad X1 7.0 – šikovný, ale nedostupný
MWC 2015 | EXKLUZÍVNE – Huawei Watch sú veľkým prekvapením
MWC 2015 | TalkBand B2 od Huawei získal eleganciu a slúchadlo mu ostalo

Čo však v prípade tabletu MediaPad X2 vieme je, že jeho dizajn je kombináciou minuloročného modelu X1 a phabletu Mate7. Práve s ním zdieľa novinka tenké rámy okolo displeja, vďaka čomu sa môže pochváliť pomerom displeju k prednej strane na úrovni 80%. Samotný displej ponúkne uhlopriečku 7“ a rozlíšenie 1 200 x 1 920 pixelov. Telo nového tabletu má hrúbku len 7,28 mm, vďaka čomu sa stáva najtenším 7“ tabletom.

Huawei MediaPad X2

Huawei MediaPad X2

O pohon operačného systému Android Lollipop s grafickou nadstavbou EMUI sa stará vlastný osemjadrový procesor Kirin 930 s taktom 2,0 GHz, ktorý má k dispozícii grafickú kartu Mali-T628. Podľa verzie bude MediaPad X2 vybavený 2 GB operačnej pamäte a úložným priestorom s kapacitou 16 GB, pričom zlatý model bude disponovať 3 GB RAM a 32 GB integrovanej pamäte. Podobne ako pri predchodcovi budete môcť aj s novinkou telefonovať a to dokonca z dvoch SIM kariet, keďže X2 disponuje podporou Dual SIM. Pre dáta zase okrem Wi-Fi využijete aj LTE.

Huawei MediaPad X2

Huawei v prípade MediaPadu X2 nepodcenil ani multimédiá a tak sa okrem vraj kvalitného audia, o ktoré sa stará Smart PA čip s podporou DTS Surround Sound. Pre vytvorenie fotografií môžete využiť hlavný 13 Mpx snímač s funkciou následného doostrenia, alebo webkameru s rozlíšením 5 Mpx a svetelnosťou f/2,4.

Huawei MediaPad X2

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Huawei, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.