Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MWC 2015 | HTC One (M9) má nový foťák ale nie je bez UltraPixelov

MWC 2015 | HTC One (M9) má nový foťák ale nie je bez UltraPixelov
Marek Šimunek
MWC 2015 | HTC One (M9) má nový foťák ale nie je bez UltraPixelov

Nová vlajková loď z dielne HTC nie je až takým prekvapením, nakoľko väčšinu parametrov nového modelu One (M9) sme vedeli ešte pred jeho predstavením. To však neznamená, že HTC One (M9) nie je zaujímavým smartfónom. Pozrite sa sami prečo si to myslíme.

HTC One (M9)

HTC One (M9)

Iba pred niekoľkými minútami sa v Barcelone oficiálne narodilo nové HTC One (M9), ktoré nahradí minuloročný model One (M8). Po dizajnovej teda novinka jasne vychádza z predchádzajúceho modelu a kombinuje eleganciu a precíznosť HTC One (M7) so zaobleným dizajnom HTC One (M8). Tešiť sa teda môžeme na kvalitné spracovanie a hliníkovú unibody konštrukciu. Aj napriek tomu, že „em-deväť“ sa nápadne podobá na svojho predchodcu jedna podstatná zmena v dizajne nastala. Je ňou presunutie tlačidla pre zapnutie smartfónu na pravú stranu, kde je podstatne lepšie prístupné. Displej HTC One (M9) ponúkne uhlopriečku 5“ a stále viac ako dostatočné rozlíšenie Full HD.

HTC One (M9)

HTC One (M9)

POZRITE SI
Čo prinesie HTC One (M9) už prvú marcovú nedeľu?
VIDEORECENZIA nového HTC One (M8)!

Nové HTC One (M9) ponúkne výkonné osemjadrové srdce Qualcomm Snapdragon 810 s taktom rovných 2 GHz, ktoré bude mať k dispozícii až 3 GB operačnej pamäte. Integrovanú pamäť s kapacitou 32 GB bude možné rozšíriť pomocou microSD kariet až do veľkosti 128 GB. Operačným systémom novej vlajkovej lodi od HTC bude samozrejme najnovší Android 5.0 s grafickou nadstavbou HTC Sense 7. To prináša samozrejme niekoľko vylepšení, ako je napríklad automatické odporúčanie aplikácií na základe polohy kde sa práve nachádzate. Integrovaná batéria poskytne kapacitu 2 840 mAh, čo by mohol byť najmä vzhľadom na displej s menším rozlíšením prísľub pomerne slušnej výdrže na jedno nabitie.

HTC One (M9)

HTC One (M9)

HTC One (M9)

Mnohými milovaný a rovnakým počtom nenávidený UltraPixel fotoaparát sa v prípade One (M9) premiestil zo zadnej strany dopredu, kde sa bude pri vytváraní selfie fotografií hodiť podstatne viac. Ponúkne totiž svetelnosť f/2,0, takže aj v slabšom svetle budete schopní vytvoriť veľmi dobrú fotografiu. Jeho miesto hlavného fotoaparátu tak zastúpil nový 20 Mpx snímač s technológiou BSI a duálnym LED bleskom. Šošovku pritom chráni zafírové sklíčko, takže by nemalo tak skoro dôjsť k jej poškodeniu. Samozrejmosťou v prípade podobnej vlajkovej lode je možnosť natáčania 4K videí.

HTC One (M9)

HTC One (M9)

Spolu s novým fotoaparátom dostalo HTC One (M9) aj úplne novú galériu, ktorá na jednom mieste kombinuje fotografie a spomienky s Google Drive, Flickr, Dropboxu a iných online služieb. Ak sa hovorí o multimediách v smartfóne, nemožno v prípade HTC opomenúť BoomSound. Táto technológia získala v HTC ešte lepší zvuk a po spolupráci s Dolby ponúkne HTC One (M9) zvuk 5.1 Dolby Surround.

HTC One (M9)

HTC One (M9)

Spolu s novým HTC One (M9) predstavila spoločnosť aj druhú generáciu puzdra HTC DotView, ktoré prináša niekoľko nových funkcií, ako sú napríklad hry, skrolovanie textu notifikácie a množstvo iného. Okrem toho bude k dispozícii aj ochranné puzdro HTC Active Case pre milovníkov adrenalínových športov, ktorí ocenia vodeodolnosť v prípade využitia tohto puzdra. HTC One (M9) sa bude predávať okrem známej tmavosivej a striebornej farby aj v unikátnej verzii, ktorá bude predstavovať kombináciu striebornej a zlatej farby, či zlatej a ružovej. Novinka sa do predaja dostane už v polovici marca 2015.

HTC One M9

Prvý dojem z nového HTC One (M9) od Romana Calíka priamo z Barcelony

HTC One M9 nie je žiaľ na prvý pohľad žiadnym prekvapením, pre niekoho minimum dizajnových inovácií môže znamenať dokonca sklamanie. Výrobca len vylepšil aktuálny model M8 a rozdiel nájdete najmä na bočných hranách a vzadu, kde zostal už len jeden hlavný fotoaparát – teraz s rozlíšením 20 Mpx. V takmer rovnakom tele je však výkonnejší procesor, nový softvér a čo mňa zaujalo najviac zvuk – až 5.1 Dolby Surround. Zvuk reproduktorov je stále najväčší benefit HTC a naozaj hrá novinka výborne.

Na náš trh M9-ka dorazí neskôr ako vo svete, začiatkom apríla 2015. Cenu nepoznáme. I keď ide len o upgrade predchádzajúceho modelu, dovolím si tvrdiť, že s vylepšeným fotoaparátom sa bude M9 dobre predávať. Telo je spracované špičkovo. Ak však máte M8 a kvalita fotografií vám postačí, nebudete mať reálny dôvod meniť svoj smartfón za M9. A nemôžem si pomôcť, novinku by som nazval radšej napríklad M8S.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: HTC, TECHBOX