Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MWC 2015 | Google Android Pay – viac ako peňaženka

MWC 2015 | Google Android Pay – viac ako peňaženka
Juraj Procházka
MWC 2015 | Google Android Pay – viac ako peňaženka

S technológiou rýchleho párovania NFC bola od počiatku spojená aj vízia jednoduchých platieb mobilom, ktoré by hlavne pri malých čiastkach (tzv. mikroplatbách) nahradili platobné karty. Oproti prognózam však popularita takýchto platieb vo väčšine regiónov zaostáva, aj keď prvé lastovičky sa už objavili aj u nás.

Pozrite si: NFC – Čoskoro platíme iba mobilom?

Veľkú zásluhu na spopularizovaní NFC platieb má spoločnosť Apple, ktorá svoj systém Apple Pay postupne rozširuje po celom svete.

apple-pay

Mobilné platby má už dlhšie v pozornosti aj Google, ktorý už pred niekoľkými rokmi predstavil mobilnú peňaženku Google Wallet. Na MWC však senior viceprezident Google Sundar Pichai prezentoval prvé informácie o úplne novej platforme Android Pay. Tá bude takisto fungovať na báze NFC a má ambíciu časom nahradiť platobné karty, informoval portál Engadget.

Podľa prvých informácií má služba podporovať aj biometrickú autentifikáciu pomocou odtlačku prsta a objaviť by sa mala už v nových Samsungoch Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.

android-pay

Senior Vice President Google Sundar Pichai prezentuje novú platformu na MWC 2015. Foto: Engadget

Za pozornosť stojí, že šifrované platobné údaje budú uložené v mobile a platby tak bude možné vykonávať aj bez pripojenia na internet. Platby pritom zabezpečia samotné kartové spoločnosti (napríklad MasterCard, alebo Visa), ktoré si dohodnú vlastné podmienky.

Pozrite si: 5 dôvodov, prečo Apple Pay uspeje

Aplikácia napr. od  Visy sa potom len napojí na existujúci ekosystém Android Pay. API tejto služby bude k dispozícii aj vývojárom, ktorí tak budú môcť Android Pay voľne implementovať do svojich aplikácií.

Detaily o Android Pay zatiaľ Google príliš neodhalil, má sa tak stať až koncom mája na pravidelnej vývojárskej konferencii Google I/O.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj: Engadget