Reklama

MWC 2014 | ZTE verí v úspech Firefox OS

Dominik Fúsek

Operačný systém Firefox OS bol pôvodne predstavený koncom roka 2012, odvtedy sa objavilo viacero smartfónov (medzi prvými model od ZTE) a Panasonic dokonca ohlásil zvolenie tejto platformy do budúcich smart televízorov. Na aktuálnej výstave sa novými lacnými smartfónmi pochválila opäť značka ZTE.

ZTE Open II

Menší Open II dostal 3,5“ displej so skromným HVGA rozlíšením (320 x 480 px, 165 PPI), dvojjadrový 28 nm Snapdragon 200 (1,2 GHz Cortex-A7, grafika Adreno 302), iba 256 MB RAM (na Firefox OS 1.3 to ale pravdepodobne bude stačiť), rozšíriteľné 2 GB úložisko a 2 Mpx fotoaparát zrejme bez zaostrovania. Wi-Fi je na palube, GPS nie. Batéria s kapacitou 1 150 mAh nevyzerá lákovo, nenáročný systém ju však bude zaťažovať určite menej ako taký Android.

ZTE Open C

Väčší model Open C sa už viac približuje bežným smartfónom. Má 4“ WVGA panel (233 PPI), rovnaký procesor, ale dvojnásobky pamätí (0,5/4 GB), 3 Mpx fotoaparát (stále však bez AF) a opäť mu chýba GPS. Batéria má 1 400 mAh. Novinky sa začnú predávať v druhom štvrťroku, nevieme však, či aj u nás. Takisto žiaľ nepoznáme ani cenu. Ide samozrejme o prístroje primárne určené rozvojovým krajinám, no hádam by sa našlo dosť nenáročných záujemcov aj v našich končinách.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj a foto: Geeky Gadgets, ZTE

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.