Reklama

MWC 2014 | YotaPhone 2 je výkonnejší, krajší a s dotykovým E-Ink displejom

Marek Šimunek

Spoločnosť Yota Devices nie je žiadnou novinkou. Už pred rokom počas MWC 2013 sme mali možnosť pozrieť si unikátny koncept smartfónu s dvoma displejmi YotaPhone. Tento rok počas výstavy MWC 2014 uvidela svetlo sveta už druhá generácia YotaPhone.

YotaPhone 2

YotaPhone 2 je už druhá generácia smartfónu s dvomi displejmi, ktorá je oproti tej prvej určite krajšia a hlavne výkonnejšia. Okamžite si všimnete, že YotaPhone 2 dostala do vienka oblejšie tvary, vďaka ktorým pôsobí tento unikátny smartfón oveľa elegantnejšie. Inovácií sa však nedočkal len vzhľad, ale aj samotný smartfón.

V prvom rade je jeho E-Ink displej, ktorý slúži na čítanie elektronických kníh s minimálnou spotrebou energie v druhej verzii plne dotykový. Vďaka tomu je viac ako 70% povrchu telefónu ovládateľných dotykom, čo je oproti 30% až 40% v prípade bežným smartfónov podstatný rozdiel. Samotný E-Ink displej poskytne uhlopriečku 4,7“ a oproti prvej generácii podstatne jemnejšie rozlíšenie 540 x 960 pixelov. Vylepšený je aj predný displej. Ten je technológie Super AMOLED a na uhlopriečke 5“ poskytuje Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080 px).

YotaPhone 2

Potešením je, že Yota Devices popracovali aj na hardvérových parametroch tohto smartfónu. Oproti predchádzajúcej verzii, ktorá disponovala len dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon S4 Pro prichádza YotaPhone 2 so štvorjadrovým čipsetom Qualcomm Snapdragon 800 s taktom 2,3 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť bude mať kapacitu 32 GB a operačným systémom nového YotaPhone 2 bude Google Android 4.4 KitKat. Yota Devices pritom pracuje aj na SDK, pomocou ktorého môžu vývojári vytvárať aplikácie priamo pre E-Ink displej.

YotaPhone 2

Ostatná výbava YotaPhone 2 zahŕňa aj hlavný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a LED bleskom, prednú 2 Mpx webkameru, NFC, LTE a dokonca aj bezdrôtové nabíjanie. Integrovaná batéria s kapacitou 2 500 mAh sľubuje vynikajúcu výdrž najmä pri použití E-Ink displeja, ktorý má minimálnu spotrebu energie. Novinka by sa mala v predaji objaviť koncom tohto roku, pričom najprv bude dostupná na domácom ruskom trhu, následne aj v Európe. Cena bohužiaľ známa nie je.

YotaPhone 2

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Yota Devices

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.