Reklama

MWC 2014 | Sony Xperia Z2 – Ultra HD video, 5,2” displej a vodeodolné telo!

Števo Porubský

Sony Xperia Z2

Začiatkom septembra minulého roka Sony predstavilo vlajkovú loď, model Xperia Z1. Ani nie po pol roku prichádza s novou vlajkovou loďou, modelom Xperia Z2, ktorú vybavilo ešte lepším hardvérom, väčším displejom a prakticky okamžitou dostupnosťou! Na trhu sa cenou cez 650 € objaví už budúci mesiac.

Novinka z dielne japonského výrobcu post vlajkovej lode nedostala nadarmo. V dizajnovo podobnom tele s rozmermi 146,8 x 73,3 x 8,2 mm a hmotnosťou 158 gramov je použitý väčší displej s uhlopriečkou 5,2 palca s Full HD rozlíšením a 423 PPI. Displej je samozrejme typu IPS LCD a využíva technológie ako Triluminos, Live Colour LED či X-Reality for mobile od Sony. Nebolo by to Sony, keby svoju vlajkovú loď aj neutesnilo voči poveternostným vplyvom a z oboch strán neosadilo nepoškriabateľné sklá.

Fotoaparát s rozlíšením 20,7 Mpx na 1/2,3” CMOS čipe z kompaktu, šošovkou s f/2,0 a manuálnou spúšťou nie je novinkou. Tou je video, ktoré zvláda už aj Ulltra HD (3 840 x 2 160 px) rozlíšenie pri 30 fps. Pre čo najlepšie záznamy Sony pripravilo aj externý stereo mikrofón STM10 Stereo Microphone. Rýchly hardvér umožňuje aj ďalšie vychytávky ako snímanie rýchlosťou 120 fps pri HD rozlíšení s názvom Timeshift video na spomaľovanie scény. Zaujímavosťou je SteadyShot stabilizácia či nové aplikácie pre fotoaparát ako Background defocus na rozostrenie pozadia, Timeshift Burst na fotenie rýchlosťou 120 fps v 2 Mpx rozlíšení, AR Effect aj vo videách, Creative Effect na komplexné dotváranie obrazu či známy Vine.

Sony Xperia Z2

O rýchly chod Andorid OS systému sa stará 4-jadorvý proces Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz, grafika Adreno 330 a 3 GB pamäť RAM. 16 GB flash pamäť bude možné rozšíriť microSDXC kartou. Vo výbave nechýba ani plná dátová podpora vrátane LTE, HSPA, Wi-Fi, Bluetooth, NFC či podpora DLNA, Miracast, MHL, ANT+. Škoda absencie IrDA portu na ovládanie AV spotrebičov v domácnosti. Batéria s kapacitou 3 200 mAh mohla byť aj väčšia, no do pomerne malého tela sa už asi väčšia nezmestila. Nechýba jej však režim STAMINA.

 Sony Xperia Z2

V tlačovke spoločnosti sa tiež uvádza, že „majitelia smartfónu Xperia Z2 budú mať prístup k exkluzívnej ponuke obsahu, zahŕňajúcej šesť filmových trhákov od Sony Pictures, vrátane filmu Captain Phillips, prostredníctvom služby Video Unlimited a taktiež k bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzii služby Music Unlimited v rade hier PlayStation Mobile.“ Keďže sú tieto služby na Slovensku nedostupné, veľmi sa na to tešiť nemôžete.  Sony Xperia Z2 bude globálne uvedená od marca 2014 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. Odhadujeme však, že prekročí sumu 650 €.

 

Foto: Sony, TECHBOX

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.