Reklama

MWC 2014 | Sony Xperia M2 je poriadny krok vpred, stáť bude 270 €

Dominik Fúsek

Sony Xperia M2

POZRITE SI
RECENZIA Sony Xperia M2 – Kráľ strednej triedy?

Výrobca Sony si do Barcelony nepriviezol iba novú vlajkovú loď smartfónov a ďalšiu pre trh tabletov. Veľmi príjemného prekvapenia sa dočkali aj milovníci strednej triedy.

Model Xperia M2 je nástupcom populárnej a aktuálne aj veľmi lacnej Xperie M. Pokrok však prináša vo viacerých oblastiach a vôbec nie malý. Displej zariadenia narástol z 4“ až na 4,8“, jeho rozlíšenie stúplo na 540 x 960 pixlov, čo predstavuje akceptovateľných 229 PPI. Krytý bude odolným sklom. M2-ka pridala aj na výkone, dostala štvorjadrový Snapdragon 400 (1,2 GHz Cortex-A7) s grafikou Adreno 305, ktorý sa mimochodom na MWC 2014 objavuje veľmi často. Operačná pamäť žiaľ zostala na kapacite 1 GB, ktorá je síce plne dostačujúca, no vyššia hodnota by morálnu životnosť smartfónu podstatne predĺžila. Úložisko narástlo na papierových 8 GB, pričom je stále rozšíriteľné.

Zlepšenia o triedu sa dočkal aj fotoaparát. Ide o dobre známy 8 Mpx Exmor RS čip, v tomto prípade doplnený Full HD videom a zopár softvérovými novinkami. Pár noviniek by sa malo objaviť aj v nadstavbe Androidu 4.3. Xperia M2 príde na trh v apríli s cenou príjemných cca 270 €, pričom bude existovať aj dual SIM a LTE verzia.

Sony Xperia M2

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj a foto: Engadget, Sony, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.