Reklama

MWC 2014 | Huawei prináša tablet MediaPad X1 a náramok TalkBand B1 + NAŽIVO!

Marek Šimunek

Milí naši „Techboxáci“ začíname! Nasledujúce týždne budú plné noviniek, ktoré popredný výrobcovia predstavia na medzinárodnej výstave MWC 2014 v španielskej Barcelone. Prvým z nich je spoločnosť Huawei, ktorej tlačová konferencia sa skončila iba pred niekoľkými hodinami.

Huawei MediaPad X1

Huawei odštartoval maratón tlačových konferencii počas MWC 2014 už dnes a my sme tam samozrejme nemohli chýbať. Hlavnou novinkou je svetovo najmenší, najtenší a najľahší 7“ tablet, ktorý ponesie meno MediaPad X1. Ten ponúkne už spomínaný 7“ displej s Full HD rozlíšením. Vďaka tomu sa bude môcť pýšiť jemnosťou nádherných 323 ppi. Rám okolo displeja je skutočne minimálny a tak bude mať MediaPad X1 hrúbku len 7,18 mm a hmotnosť príjemných 239 gramov. Toto všetko aj napriek najväčšej batérií vo svojej kategórii, ktorá má kapacitu 5 000 mAh. Táto hodnota sľubuje veľmi dobrú výdrž na jedno nabitie, ale realitu odhalí až ostrý test. Poteší však možnosť využiť integrovanú batériu tabletu na dobíjanie iných zariadení.

Huawei neponecháva v prípade modelu X1 na náhode ani jeho výkon. O pohon operačného systému Google Android 4.2.2. (Jelly Bean + Emotion UI 2.0) sa bude starať štvorjadrový procesor Hisilicon Kirin 910 s taktom 1,6 GHz, ktorému bude pomáhať aj grafická karta Mali 450 a 2 GB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť bude mať kapacitu 16 GB a samozrejme ju bude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet. Na tele nájdete aj dvojicu fotoaparátov. Ten hlavný na zadnej strane poskytne na tablet nezvyčajne vysoké rozlíšenie 13 Mpx, ale pre reálne nasadenie znie podstatne lepšie rozlíšenie prednej webkamery, ktoré činí 5 Mpx. Okrem Bluetooth a Wi-Fi budete môcť využiť aj integrovaný slot pre SIM kartu, pričom GSM modul podporuje aj moderné siete LTE. Odvážna je však cena, ktorá by mala byť na úrovni 399 €.

Huawei MediaPad X1

Okrem najtenšieho 7“ Android tabletu si pre MWC 2014 Huawei pripravil aj novinku v podobe inteligentného náramku so slúchadlom pre hlasové hovory. Novinka nesie názov Huawei TalkBand B1 a okrem 1,4“ flexibilného OLED displeja je tento náramok vybavený aj odnímateľným Bluetooth slúchadlom. To má samostatnú batériu, ktorá vraj zvládne až sedem hodín nepretržitého telefonovania. TalkBand B1 je vďaka kombinácii Bluetooth 4.1 a NFC možné spárovať s akýmkoľvek Android a iOS smartfónom.

Huawei TalkBand B1

Samozrejme okrem možnosti zobrazovania zmeškaných udalostí a unikátneho riešenia pre uskutočňovanie hovorov podporuje nový náramok od Huawei aj fitness funkcie. Dokáže teda zaznamenávať počet krokov, prejdenú vzdialenosť a spálené kalórie. Dokonca kontroluje aj váš spánok a zobudí vás v tom správnom momente, aby ste sa cítili oddýchnutí a plný energie. Aj napriek pomerne malej batérií s kapacitou „len“ 90 mAh by mal podľa Huawei náramok vydržať šesť dní prevádzky. Inteligentný náramok TalkBand B1 by sa mal predávať za odporúčanú cenu 99 €. Nový tablet MediaPad X1 a náramok TalkBand B1 by sa mali začať na domácom čínskom trhu predávať už budúci týždeň, pričom neskôr budú nasledovať aj ostatné trhy.

Huawei TalkBand B1

Z MWC 2014 naživo píše Roman Calík – šéfredaktor TECHBOX

Nový tablet Huawei MediaPad X1 ma dostal svojimi rozmermi. Je skutočne veľmi kompaktný, najviac to vidieť na okrajoch displeja, ktoré sú skutočne minimálne. Takýchto 7-palcov si už viem vo vrecku predstaviť. Full HD rozlíšenie je maximom, čo bežný užívateľ pri takejto uhlopriečke reálne využije. Najviac ma zaujala veľká 5 000 mAh batériá a možnosť využiť ju ako externý zdroj napájania pre ďalšie zariadenia. Viem si predstaviť, že si takto dobijem smartfón, ktorý by som tiež spolu s tabletom používal, napriek tomu, že Huawei predstavil riešenie telefonovania s náramkom TalkBand B1. Fotografie z tabletu sú tiež milým prekvapením, 13 Mpx čip SONY bol dobrou voľbou. Ale cena 399 € je podľa môjho názoru trúfalá a očakával by som ju aspoň o 100 € nižšie, napriek tomu, že ide o vlajkovú loď výrobcu. Naopak Bluetooth náramok so zaujímavou konštrukciou, ktorá vám umožní jeho okamžité nabíjanie s cenou 99 € bude určite dobrým príslušenstvom. Výhodou je možnosť telefonovania.

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Huawei, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.