Reklama

MWC 2014 | Huawei ponúkne dostupný 8“ tablet s reproduktormi vpredu

Dominik Fúsek

Tabletom značky Huawei na aktuálnej výstave v Barcelone vojvodí ultrakompaktný 7“ MediaPad X1. Výrobca má však niečo aj pre fanúšikov väčších i lacnejších kúskov – osempalcový MediaPad M1.

Huawei MediaPad M1 8.0

Pozrite si: RECENZIA Huawei MediaPad M1 8.0: najväčší „phablet“ na trhu

Huawei si zaslúži pochvalu za dve výborné dizajnové záležitosti. Prvou sú rozmery tabletu, resp. minimalizovaná veľkosť rámikov okolo displeja – zariadenie tak pôsobí skôr dojmom prerasteného smartfónu než tabletu. Samozrejme sa ale nájdu aj ľudia, ktorým bude malá plocha na uchytenie vadiť. Čo poteší určite každého, sú predné stereo reproduktory.

Huawei MediaPad M1 8.0

Ďalšiu výbavu už žiaľ tak jednoducho zhodnotiť nemôžeme: 8“ IPS displej má HD rozlíšenie (na tejto uhlopriečke je síce prijateľné, ale viacerí by očakávali Full HD), otázniky do budúcnosti spôsobuje len 1 GB operačná pamäť. Procesor si vyrába sám Huawei, ide o štvorjadrový 1,6 GHz čipset s (pravdepodobne štvorjadrovou) grafikou Mali 450-MP4. 8 GB úložisko je rozšíriteľné.

Huawei MediaPad M1 8.0

Na trhu bude aj verzia s rýchlym 150 Mb/s LTE pripojením a dokonca schopnosťou telefonovať. Android 4.2 je opäť rozšírený nadstavbou Huawei Emotion 2.0. Napriek snahe o šetrenie nechýbajú fotoaparáty – zadný má rozlíšenie 5 Mpx a zvláda aj Full HD video. Žiaľ hrúbke 7,9 mm musela ustúpiť časť kapacity batérie, a tak tu nájdeme pomerne slabých 4 800 mAh. S cenou 245 € bude v máji hliníkový krásavec patriť medzi dostupnejšie tablety.

Huawei MediaPad M1 8.0

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj a foto: Engadget, Huawei, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.