Reklama

MWC 2014 | HTC Desire 816 sľubuje úžasný pomer cena/výkon

Dominik Fúsek

HTC Desire 816

HTC v Barcelone tak trochu sklamalo. Nástupcu vlajkovej lode, modelu One sme sa zatiaľ nedočkali. Lacnejší mid-end Desire 816 však nudný rozhodne nie je.

HTC Desire 816

Pozrite si: RECENZIA HTC Desire 816: atraktívny phablet s bezkonkurenčným zvukom

Predstavitelia HTC nedávno na margo nepekných finančných výsledkov vyhlásili, že sa budú viac sústrediť na strednú triedu. Tu to máme. Desire 816 má byť „vlajkovou loďou strednej triedy“ a majstrom pomeru cena/výkon, žiaľ ten najdôležitejší parameter – údajne „neuveriteľnú“ cenu – výrobca zatiaľ tají. Pokiaľ HTC upustí od svojej sebavedomej cenovej politiky, veľmi sa potešíme. Ale k veci. Desire 816 stavia na dizajne čiastočne vychádzajúcom z modelu One, pochvalu si opäť zaslúžia predné stereo reproduktory. Základným prvkom je 5,5“ displej s HD rozlíšením, čo predstavuje ideálnych 267 PPI. Procesor je priemerný Snapdragon 400, ktorého štyri Cortex-A7 jadrá tikajú na 1,6 GHz a pomáhajú si grafikou Adreno 305. Chválime objem operačnej pamäte – 1,5 GB spraví v praxi oproti priemernému gigabajtu veľký rozdiel. Úložisko má 8 GB a je rozšíriteľné microSDXC kartami až do kapacity 128 GB.

HTC Desire 816

HTC považuje za prioritu aj fotoaparát, má 13 Mpx a zvláda Full HD video. Ten predný má 5 Mpx. Vo výbave nechýba LTE pripojenie. Po softvérovej stránke sa môžeme tešiť na novučičký Android 4.4.2 s nadstavbou HTC Sense 5.5. Škoda menšej batérie, 2 600 mAh nie je vzhľadom na veľkosť displeja prevratná hodnota. HTC Desire 816 sa na trh dostane v apríli, a to vo viacerých farbách. Zostáva len dúfať, že HTC prísľub o „neuveriteľnej“ a „bezkonkurenčnej“ cene dodrží. Pomohlo by to aj výrobcovi, aj zákazníkom.

HTC Desire 816

Na vlajkovú loď od HTC si musíme počkať do 25.3.2014…

Foto: HTC, TECHBOX

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.