Reklama

MWC 2014 | HTC chce liečiť choroby a analyzovať vesmír vaším smartfónom

Dominik Fúsek

Výkon moderných smartfónov sa ani len nedá porovnať s mobilnými telefónmi spred pár rokov. Ich výkon navyše ďalej rastie. V HTC si povedali, že je škoda nevyužiť tento potenciál a predstavili projekt HTC Power To Give, do ktorého sa môže zapojiť každý majiteľ smartfónu radu HTC One, neskôr aj ostatných Android zariadení. V čom spočíva?

Ak sa naň odhodláte, kedykoľvek budete mať smartfón nabitý (aspoň na 90 %) a pripojený na Wi-Fi sieť, spustí sa proces distribuovaných vedeckých výpočtov. Môžete si vybrať, či chcete pomáhať vedcom z oblasti medicíny, astronómie, chémie a podobne – vrátane konkrétneho projektu. Smartfón bude potom analyzovať a počítať. Kombinácia miliónov smartfónov z celého sveta sa podľa HTC vyrovná 30. najsilnejšiemu superpočítaču dnešnej doby. Podľa nás je to dobrý nápad. Ešte zaujímavejšie by bolo zapojenie počítačov – veď ich grafické karty majú výpočtový výkon ešte mnohonásobne vyšší a väčšinu času sa len flákajú zobrazovaním 2D obrazu. Aplikáciu nájdete v Google Play.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj a foto: Engadget, HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.