Reklama

MWC 2014 | emporiaSMART – smartfón pre najstaršiu generáciu používateľov

Števo Porubský

 emporiaSMART

Rakúska Emporia na výstave MWC 2014 predstavila niečo, čo asi nik nečakal. Smartfón emporiaSMART, ktorý je špeciálne vyvinutý pre starších ľudí. Pod týmto pojmom si výrobca predstavuje ľudí okolo 60 rokov a viac, teda tých, ktorí mobil síce možno už majú, v lepšom prípade určený práve pre nich (veľké tlačidlá, kontrastný displej, jednoduché ovládanie), avšak chceli by od neho viac funkcií. Práve preto Emporia vyvinula emporiaSMART, ktorý už na prvý pohľad nie je bežným smartfónom. Veľké tlačidlá pod displejom, SOS tlačidlo na zadnej strane, silná LED batéria a množstvo doplnkov z jednoduchých modelov výrobcu jasne naznačujú, že je unikátom.

 emporiaSMART

Akú hardvérovú výbavu novinka ponúkne zatiaľ nie je známe. Isté však je, že bude pracovať na operačnom systéme Android 4.3 s nadstavbou od Emporie. Chýbať nebude ani fotoaparát (5 Mpx) či webkamera na videohovory. 4,5-palcový displej s neznámym rozlíšením bude možné ovládať aj pomocou pribaleného stylusu. O chod sa postará 2 600 mAh batéria. Tú bude možné nabíjať pomocou microUSB konektora. Nabíjačka má však veľmi širokú koncovku, v ktorej je nielen microUSB koncovka, ale i akýsi kolík, ktorý používateľ zastrčí do 3,5 mm audio konektora hneď vedľa microUSB na spodnej strane. Tak sa nikdy nestane, že starší človek nebude vedieť pripojiť nabíjačku správnou stranou. Novinka by sa mala objaviť na trhu ešte tento rok. Cenu si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

 emporiaSMART

Foto: emporia, TECHBOX

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.