Reklama

MWC 2014 | Alcatel prinesie 6“ phablet za 219 €

Dominik Fúsek

Okrem radu Idol 2 priniesol Alcatel do Barcelony aj lacnejší rad Pop S. Napriek veľmi príjemnej cene sa nezabudlo na rozumnú výbavu.

Alcatel One Touch Pop S5

Novinky sú tri – 4“ One Touch Pop S5, 5“ model S7 a 6“ phablet s označením S9. Odstupňované sú nielen veľkosti, ale aj rozlíšenia displejov. Najmenší má WVGA panel, prostredný qHD (220 PPI) a najväčší HD (249 PPI). Vo všetkých troch prípadoch by malo ísť o obstojné IPS zobrazovače. Podobnosť badať aj pri parametroch procesorov a operačných systémov. Ide o 1,2 GHz štvorjadrá a OS Android 4.3, prostredný Pop S5 je o fúz lepší (1,3 GHz a Android 4.4). Väčšie dva modely majú operačnú pamäť na úrovni 1 GB, pri najmenšom je táto hodnota neznáma.

Alcatel One Touch Pop S7

Žiadnemu z trojice nechýba LTE modul. Z hľadiska úložiska a fotoaparátu je na tom najlepšie phablet S9, má totiž 8 GB čip a 8 Mpx snímač. Jeho menší bratia dostali prakticky polovičné hodnoty, 4 GB a 5 Mpx. Pamäte sú rozšíriteľné.

Alcatel One Touch Pop S9

Veľmi slušné sú napájacie články. 2 000 mAh pre 4“ a 3 000 mAh pre 5“ úsporné smartfóny sú pekné hodnoty, 3 400 mAh pre 6“ phablet týchto parametrov tiež nie je málo. Novinky budú v pestrých farbách dostupné od mája, ohlásené ceny činia 189 € (5“ Pop S7), resp. 219 € (6“ Pop S9). Cenu najmenšieho modelu S5 nepoznáme.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj a foto: Alcatel, Engadget, GSM Arena

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.