Reklama

MWC 2014 | 7,2 mm hrubý phablet od ZTE bude rozumnou kúpou

Dominik Fúsek

ZTE Grand Memo 2

Nástupca minuloročného modelu Grand Memo nie je vylepšený vo všetkom (napríklad procesor je dokonca o triedu horší), čo značí, že výrobca sa skôr bude usilovať páliť svojou najlepšou zbraňou, a to cenou, resp. pomerom cena/výkon.

ZTE Grand Memo 2

Grand Memo 2 tak ponúkne zaujímavý mix výbavy, v ktorej nechýba nič podstatné, ale na druhej strane sa výrobca nikde nehnal za marketingovými extrémami. Ak sa podarí nasadiť príjemnú cenu (očakávame sumu pod 300 €, možno okolo 250 €), pôjde o rozumnú kúpu.

ZTE Grand Memo 2

Základom je 6“ displej IPS technológie krytý odolným sklom. Rozlíšenie je logicky HD, čo na tejto uhlopriečke nepredstavuje problém, navyše prináša niekoľko výhod (nižšia záťaž grafiky, dlhšia výdrž batérie, väčšie písmo). Procesor, ako sme už spomenuli, „klesol“ z výkonného Snapdragonu 600 na nižšiu strednú triedu, rad 400. Ide o štvorjadrový 1,2 GHz Cortex-A7, ktorý na aktuálnej výstave vidíme skoro na každom rohu. Výborné sú kapacity pamätí: 2 GB RAM zabezpečí dlhšiu morálnu životnosť a bohatší multitasking, 16 GB úložisko zas prebytok priestoru na aplikácie. Pamäťový slot je na palube.

ZTE Grand Memo 2

Pamäť môžete zapĺňať výtvormi z 13 Mpx (F/2,2) fotoaparátu od Sony, prípadne Full HD videom. Predná kamera má 5 Mpx, to už sa stáva štandardom, aj keď nie každý tento fakt využije. Podobne je to s LTE modulom. Po softvérovej stránke čakajte najnovší Android 4.4 KitKat a nadstavbu od ZTE – áno, už aj tento výrobca ju má. Batéria má kapacitu 3 200 mAh, čo nie je extrémne veľa, ale vzhľadom na hrúbku 7,2 mm, „len“ HD displej a použitý procesor je to dostatočná hodnota. Predaj štartuje v apríli, na konečnú cenu sme veľmi zvedaví.

ZTE Grand Memo 2

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2014 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Zdroj a foto: Engadget, TECHBOX, ZTE

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.