Reklama

MWC 2011 – Deň 3: Ďalšie telefóny a nové príslušenstvo

Roman Calík

Sme posledný deň v Barcelone. To najdôležitejšie z Mobile World Congress 2011 sme vám už ukázali. Snažili sme sa nájsť ďalšie zaujímavé novinky, podarilo sa?

V predchádzajúcich dvoch dňoch sme obehli najväčšie novinky najdôležitejších výrobcov, kde väčšina z nich sa našťastie dostane i na náš trh. Tentokrát sme si pozreli stánky ďalších spoločností a snažili sa nájsť opäť niečo zaujímavé.

MWC 2011 Barcelona

Ak ste čakali, že vám ukážeme nový Windows Phone, najlepšie už pod značkou Nokia… žiaľ, nenašli sme žiadny. Známe sú len fotografie konceptu z nedeľňajšej prezentácie. V stánku Microsoft tak boli prezentované len všetky známe smartfóny s OS Windows Phone, kde sme sa konečne naživo pozreli aj na Dell Venue Pro, ktorý sme mali v rukách po prvýkrát. Dojmy? Radšej by sme brali väčšiu klávesnicu, ktorá by sa vysúvala z bočnej strany. Telefón je takto zbytočne dlhý a horšie sa pri písaní drží v rukách.

Microsoft na MWC 2011

Stánky rôznych východných výrobcov si môžete pozrieť vo fotogalérii. Poznáte BYD? Tak si pozrite smartfón V601T. Nepripomína vám jeden nemenovaný Android smartfónik od HTC? Apropo inšpirácie u väčších výrobcov, či dokonca priame kópie boli vo väčšine stánkov. Prvýkrát sme na MWC zaregistrovali aj spoločnosť KONKA. Myslíme, že k logu tejto spoločnosti nie je čo dodať 🙂

KONKA alebo NOKIA?

Acer, dones ich aj na Slovensko

Stánok Acer bol naopak bohatý na zaujímavé novinky. Viete si predstaviť smartfón so 4,8-palcovým širokouhlým displejom? Acer taký má, je ním Acer ICONIA smart. Displej má rozlíšenie 480 x 1024 a pomer strán 21:9, alebo ak chcete 7:3. Operačným systémom je najnovší OS Android 2.3 Gingerbread, nechýba HDMI pripojenie či Dolby surround zvuk. Nový 1 GHz procesor Snapdragon by mal zabezpečiť aj rýchle reakcie. Keďže na MWC predstavil každý významný výrobca aj tablety, Acer nezaostáva. Novinkami sú modely Acer ICONIA TAB A100, A500 a W500. Ako inak, operačným systémom je Android 3.0 Honeycomb. Stovka ponúkne menší 7-palcový displej, 500-ka má 10-palec. Poteší implementácia HDMI portu a tiež plná dátová podpora počnúc Wi-Fi, cez Bluetooth až po 3G.

Acer ICONIA smart

Acer ICONIA TAB A500

Modrý zub

Kto by nepoznal Bluetooth. V preklade ide o „modrý zub“, preto nás zaujala upútavka spoločnosti TE-GROUP s ponukou produktov Mr Handsfree, ktorá zobrala preklad doslova a vyfarbila zub chlapíkovi na fotografii. Spoločnosť síce u nás produkty neponúka, no predstavila tri celkom zaujímavé novinky. Medzi nimi aj Bluetooth GPS prijímač Spy, ktorý sa sám dobíja cez solárny panel a navyše vás dokáže upozorniť na stacionárne radary či prekročenie rýchlostných limitov, ktoré si nastavíte. Škoda len, že veľký význam v GPS prijímačoch dnes nevidíme, nakoľko GPS ponúka takmer každý smartfón.

Mr Handsfree

Mr Handsfree Spy

Jabra to vie

Už aj pri minulých návštevách MWC sme si nemohli nevšimnúť neustále inovované Bluetooth príšlušenstvo Jabra. Kvalitou a inováciami ide podľa nás o najlepšieho výrobcu Bluetooth slúchadiel pre mobilné telefóny. Na MWC 2011 sa Jabra pochválila novým slúchadlom Jabra Stone II, ktoré pekne uložíte do nabíjacej kolísky v tvare „kameňa“. Praktickým pomocníkom do auta však môže byť aj Jabra Freeway, teda Bluetooth s uchytením na slnečnú clonu. Tentokrát Jabra do zariadenia dostala trojicu reproduktorov, vďaka ktorým by ste si okrem kvalitného telefonovania mohli užívať aj hudbu cez Bluetooth. Avšak vďaka novému FM vysielaču by nemal byť problém bezchybne naladiť hovor aj hudbu aj vo vašom autorádiu. O automatické vyhľadanie frekvencie sa postará práve zariadenie, aby sa nestávalo, že počujete len šum, frekvencia sa mení podľa potreby. Informácia nás celkom potešila, lebo práve kvôli nekvalitnému príjmu FM signálu z FM vysielačov sme si podobné zariadenia neosvojili.

Jabra Freeway

Tak čo, vybrali ste si? Pozrite si predchádzajúce dni na MWC 2011:
MWC 2011 – Deň 1: Android je všade! 
MWC 2011 – Deň 2: HTC, Facebook a tablety

Veríme, že ste si našli svoju novú technologickú hračku. My odchádzame a čestne sľubujeme, že o vybraných novinkách vám postupne pripravíme podrobnejšie články. Dovidenia o rok.

Z Barcelony Števo Porubský a Roman Calík.

Za možnosť zúčastniť sa MWC 2011 a pripraviť pre vás zaujímavé témy či fotografie, by sme radi veľmi pekne poďakovali  spoločnostiam Slovak Telekom a Telefónica O2 Slovakia, ktoré hriadia náklady na cestu a pobyt redaktorov na kongrese.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.