Reklama

MWC 2011 – Deň 2: HTC, Facebook a tablety

Roman Calík

Druhý deň najväčšej výstavy zo sveta mobilných telefónov a technológií sa niesol v duchu HTC. To totiž predstavilo množstvo noviniek. Veľké novinky však na tlačovke ohlásil aj Deutsche Telekom! Prekvapením boli i novinky Sony Ericssonu naživo či niekoľko nových Alcatelov. Nezabudnite si pozrieť fotogalériu z druhého dňa MWC 2011.

 HTC MWC 2011

HTC rastie a rastie

Na tlačovku HTC sme netrpezlivo čakali už od otvorenia brán MWC 2011. HTC sa totiž v roku 2010 veľmi dobre darilo a už dnes patrí k dôležitým hráčom na trhu smartfónov. Určite všetci poznáte Desire, ktorý pravdepodobne najviac zviditeľnil tohto tajwanského výrobcu. Tak vedzte, že Desire má ďalších členov rodiny. Dnes totiž HTC predstavilo nový Desire S a Incredible S. Žeby HTC pokukovalo po úspešnom označení Samsung Galaxy S a S-ko marketéri chcú využiť aj vo svoj prospech? Alebo je to vďaka Super LCD displeju? 🙂 Aby tomu nebolo málo, nový je aj nástupca najlacnejšieho HTC s označením HTC Wildfire S. Úprimne, z noviniek som bol skôr sklamaný. Prinášajú síce vylepšené funkcie, fotoaparát, procesory a dokonca opäť ďalšiu inováciu HTC Sense, ale nič prevratné, prečo by ste mali zmeniť svoj aktuálny Desire. Škoda.

HTC Desire a Desire S

Zato nový vietor prináša HTC do segmentu dostupných smartfónov. Zaujímavé novinky HTC Chacha a HTC Salsa zaujmú tlačidlom Facebook. Poviete si, a čo, veď Facebook majú aj iné telefóny… Ale práve implementácia Facebooku v štýle, ako to HTC dokázalo v týchto telefónoch si zaslúži pochvalu. Týmto tlačidlom totiž odošlete čokoľvek na Facebook z ktorejkoľvek časti menu. Fotíte? Foto po stlačení tlačidla vidia vaši známi… browsujete, stačí stlačiť tlačidlo Facebook a už je link a Like vo vašom statuse. Počúvate hudbu z hudobného prehrávača? Opäť stačí stlačiť tlačidlo Facebook a vaši známi vedia, čo práve robíte… kde ste, čo vás zaujalo. Perfektné a jednoduché, takto to máme radi.

TIP: Prvý deň výstavy našim objektívom si prečítajte v tomto článku: MWC 2011 – Deň 1: Android je všade!

HTC ChaCha a Salsa

Ale prezentácia 5 novými modelmi neskončila. HTC má svoj tablet! A nie hocijaký, nový HTC Flyer totiž umožňuje vďaka technológii HTC Scribe písať po 7-palcovom displeji či vytvárať si rýchle poznámky alebo kresliť rukou. Navyše má nové 3D prostredie HTC Sense, 1,5 GHz procesor či podporu HSPA+ štanadardu. HTC sa nakoniec podarilo odlíšiť. Viac sa ale dozviete v samostatnom článku v najbližšej dobe.

 HTC Flyer

Lacný dátový roaming v Európe?

Na raňajšej tlačovke spoločnosti Deutsche Telekom, materskej spoločnosti Slovak Telekom sme sa zas dozvedeli niekoľko prevratných noviniek, ktoré operátor pripravuje na najbližšiu dobu. Zásadnou je trojica dátových roamingových balíčkov za veľmi priaznivé ceny, ale i rozširovanie podpory HSPA+ vrátane zvýšenia prenosovej rýchlosti na 42 Mbps, ale i LTE s ponukou nového USB modemu Huawei E398! Zaujímavo znie aj tzv. Mobile Wallet, čo bude vlastne podpora a snaha rozšíriť NFC technológiu aj zo strany operátora. Na tlačovke sa objavili aj nové zariadenia ako napríklad Samsung Galaxy Mini, Motorola XOOM či LG Optimus Pad. Všetky novinky zneli viac ako výborne, otázne je, kedy sa a či vôbec sa v tomto roku objavia aj u nás. Očakávaná je však trojica roamingových dátových balíkov či spomínané mobilné zariadenia. LTE, HSPA+ či Mobile Wallet je zatiaľ nereálne.

 DT Roaming

Ako malé deti…

Asi tak to vyzeralo v stánku Sony Ericssonu celý dnešný deň. Viac ako tucet vzoriek modelu Xperia Play (Sony Ericsson Xperia Play: Herný smartfón konečne oficiálne!) bolo neustále obsadených všetkými vekovými kategóriami. Každý sa hral a skúšal do sýtosti. Zaujímavé boli naživo aj modely Xperia Neo a Xperia Pro (Sony Ericsson Xperia Neo a Pro: HD a QWERTY v novom kabáte). Osobne ma potešila QWERTY klávesnica, ktorá ale akosi nemá na top modely od HTC či staršie Nokie. Snáď to bolo len konkrétnym modelom. Zamestnanci nám ukázali aj fungovanie vylepšeného Live View naživo. Keby to nebolo tak „tučné“ tak by som to na ruke určite privítal. V galérii pod článkom si určite všimnite aj to, ako sa novinky Sony Ericssonu radi pokrývajú odtlačkami. Škoda, že výrobca zabúda na matné plasty.

 Sony Ericsson Xperia Xplay

Alcatel vstáva z popola?

Ani nie. V stánku Alcatelu sme sa zastavili len na malý moment, aby sme sa pozreli na nové dotykáče onetouch 990, 890 a 908. Novinky vyzerajú na obrázkoch celkom príjemne. Aj také sú, no ich reálny výkon a schopnosti sú ďaleko i za dnešnou strednou triedou. Škoda. Ak však bude cenová politika veľmi nízka, môžu preraziť. V stánku sa objavili aj ďalšie modely s QWERTY klávesnicou či low-end modely. Na tie už však čas a hlavne chuť po sklamaní z vraj top modelov neostal.

Alcatel onetouch seria

HP mierne sklamalo nedostatkom kúskov nových mobilov s webOS 2.0 na skúšanie, ale i nedostatkom svetla v stánku, takže fotografie sú aké sú. Podarilo sa nám dostať k modelu Veer a Pre 3 (HP Veer a Pre 3: webOS žije!). Oba nás zaujali, srdce si ale získal miniatúrny Veer, ktorý je ešte menší ako „na papieri“! Zaujímavé je, že nemá microUSB konektor, ale akýsi magnetický konektor, cez ktorý ho pripojíte k USB káblu a zároveň aj nabíjate. Už ich len doniesť aj na Slovensko. Zatiaľ sa s tým však neplánuje a novinky získa USA a „vyspelejšia“ Európa, teda tá na Západ od nás.

HP Veer

Dnes sme neobišli ani stánok kanadského RIM, ktorý prezentoval neskutočné množstvo biznis aplikácií a riešení. Pozreli sme sa však na nový BlackBerry PlayBook, ktorý však ešte stále nemal výrobca akosi doladený. To čo fungovalo však išlo ako malo. Takže už len čakať a tešiť sa na veľmi zaujímavý BlackBerry OS 6.0 v tablete.

BlackBerry PlayBook

Pozrite si ďalšie dni na MWC 2011:
MWC 2011 – Deň 1: Android je všade! 
MWC 2011 – Deň 3: Ďalšie telefóny a nové príslušenstvo

Z Barcelony Števo Porubský a Roman Calík.

Za možnosť zúčastniť sa MWC 2011 a pripraviť pre vás zaujímavé témy či fotografie, by sme radi veľmi pekne poďakovali  spoločnostiam Slovak Telekom a Telefónica O2 Slovakia, ktoré hriadia náklady na cestu a pobyt redaktorov na kongrese.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.