Reklama

MultiFLAME: Televízie vs. „výkvet“ mesta

Patrik Kimijan

Zo všetkých tých dvoch vašich otvorených listov, ktoré sa ku mne cez náš ostražitý sekreteriát dostali, čo znamená, že stovky ostatných museli obsahovať dáku prasačinu, alebo cyankáli, som sa dozvedel, že aprílový multiflame vás pobavil skoro tak, ako Kapitánove prejavy. A vraj multi koncept treba zopakovať, tak nech sa páči.

Televízie bojujú

LSD a farebný televízor sa objavili asi v rovnakom čase. Odrazu sme mali všetky tie pulzujúce farby a čo sme urobili? Jedno sme zakázali a druhé skurvili.“ Toto napísal Charles Bukowski, a to nikdy nevidel vysielanie žiadnej zo slovenských komerčných televízií. Tých televízií, ktoré do svojho sobotňajšieho primetimu vyberajú zásadne diela ocenené Zlatou malinou, natočené aspoň pred desiatimi rokmi, ktorých rating na IMDb nepresahuje 2/10.

Zdroj | Google

Keď nevysielajú tieto sračky výkaly, tak sa snažia divákov presvedčiť, že tou skutočnou televíznou zábavou je sledovanie mentálne znevýhodnených sociopatov vrhnutých do rurálneho prostredia, prípadne sledovanie inteligentných psychopatov vrhnutých medzi chlebíčky, Huberta a tlmené osvetlenie na hustých geriatrických partys, kde na získanie statusu celebrity stačí mať za sebou kariéru výpalníka, podvodníka s DPH-čkou, či aspoň skorumpovaného kardiochirurga. Alebo sa s niekým takým vyspať.

No a tieto naše generátory smutnej televíznej zábavy prišli v poslednom období s veľmi originálnymi stratégiami, ako nasrať naštvať ešte viac ľudí, než doteraz. Tak najskôr sa najsledovanejšia televízia stiahla z terestriálu, čo znamená, že ju cez bežnú DVB-T anténu nenaladíte a musíte si ju zaplatiť u káblového, IPTV, alebo satelitného operátora.

Pozrite si

MultiFLAME: Štátna pokladnica vs. bratislavskí taxikári

Inak povedané – komerčná televízia sa rozhodla, že budete platiť za to, aby ste mohli sledovať vysielanie reklamy občas prerušené 20-ročným céčkovým filmom a zamysleniami Eriky Judínyovej. Druhá najsledovanejšia televízia vám síce svoje reklamy bude aj naďalej púšťať zadarmo, no tá zas odhodlane bojuje za vypnutie Českej televízie na Slovensku.

Už asi zopár slovenských divákov vďaka ČT zistilo, že v telke môžu vidieť aj kvalitné filmy a zábava nie je len o tom, čia mama je trápnejšia hysterka a čo si wannabe zlatokopky kupujú na seba. Ak takto vyzerá boj televíznych kanálov (sic) o divákov v dobe YouTube a Netflixu, tak im prajem jediné – len tak ďalej.

Výkvet mesta ešte stále bojuje

Oukej, to sme tu už mali, ale uznajte, že je to téma, aká príde raz za život. Bratislavských taxikárov okráda aplikácia. Aby ste mi rozumeli, ja úplne súhlasím s tým, že podmienky pre podnikanie by mali byť rovnaké pre všetkých a rovnako by pre všetkých mali platiť aj nastavené pravidlá, v opačnom prípade bude vždy jedna skupina oprávnene nasratá naštvaná.

No keď už sa človek pomaličky dostáva do štádia, kedy hrozí, že začne s bratislavskými taxikármi súcitiť, tak vtedy prichádzajú ohlasované protesty a to vám je čistý face palm festival.

Zdroj | Taxify

Tak za prvé, milí taxikári, ak idete protestovať proti tomu, že vás Uber okráda a v rovnaký deň si jeden z vás vypýta od českého novinára 20 eur za 3-kilometrovú jazdu, tak tomu sa hovorí epic fail.

Za druhé, ak je z nejakého dôvodu nevyhnutné, aby ste mali na proteste štvorslovný transparent rozdelený na štyri samostatné kusy, tak si nacvičte, ako sa postaviť do správneho slovosledu, nech nevyzeráte, akoby si vás tam poukladal Kapitán Danko. Uberá to na dôstojnosti. Protestu, aj vám. A tiež ak na dlho ohlasovaný protest dorazí z troch tisíc bratislavských taxikárov menej ako stovka, tak sa snažte medzi sebou nepohádať skôr, ako to celé odpískate.

No a hlavne za tretie, zoznámte sa s realitou. Šoférovanie taxíka nie je štiepenie jadra, ani operácia mozgu. Technicky to môže robiť každý, kto má auto, vodičský preukaz a smartfón s navigáciou. Na to, aby ma niekto odviezol z krčmy domov, totiž naozaj nepotrebuje vlastniť taxameter, vysielačku, zlatú reťázku, šušťáky, ani nemusí mať na dverách pricapenú magnetickú placku s mikroskopickým cenníkom.

Preto keď vám dnes politici ponúkajú možnosť odstrániť všetky tieto byrokratické nezmysly, tak to jednoducho s vďakou berte a povzneste sa nad ten pocit nenahraditeľnosti neurochirurga, éterickej bytosti prvého kontaktu s turistami či výkvetu tohto mesta. Nič z toho chvalabohu že žiaľbohu™ nie ste.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.